Wordpress Eklentileri

WordPress eklenti inceleme: Wp External Links ile harici linklerinizi yönetin

wordpress eklenti inceleme

WordPress eklenti konusunda inanılmaz bir arşive sahip. Ve günden güne bu arşiv yepyeni eklentiler ile genişlemeye devam ediyor.Bu makalemde size web sitenizde seo açısından önemli olan harici linklerin kolayca yönetimini sağlayan bir eklentiden bahsedeceğim.

Harici linkler Seo açısından önemlidir. Fakat bazı harici linklerin no-follow etiketini alması gerekir. Site içi linkleme kadar site dışı linkleme içinde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bloğunuzdaki her link için manuel olarak düzenleme yapmak oldukça fazla vakit alacaktır. Bunu sizin yerinize yapan bir eklenti olsa daha iyi olmaz mı?

Bu makalemde size Wp External Links eklentisini ve nasıl kullanabileceğinizi anlatacağım. WordPress için bu konuda birden çok eklenti bulunmaktadır.

Wp External links Eklentisinin Özellikleri

 • Linkleri yeni sayfa yada sekmede açabilme
 • Linklere follow yada nofollow etiketi ekleyebilme
 • Linklere”noopener” ve “noreferrer” etiketi ekleyebilme
 • Linklere ikon ekleyebilme
 • Title etiketi ve css sınıfları ekleyebilme
 • Tüm sayfa,yazılar,yorumlar yada widget seçebilme
 • Seo açısından optimize edilmiş.

Eklentinin en güzel özelliklerinden birisi ise hiçbir şekilde yazının içerisinde var olan linkleri değiştirmiyor. Tüm değişiklikler eklenti database içerisinde kaydedildiğinden, eklentiyi kaldırsanız bile linkleriniz yine eskisi gibi kalıyor.

Harici Linkler İçin Wp External Links

Wordpress eklenti deposundan eklentimizi indirip kurulum işlemini yaptıktan sonra aktifleştiriyoruz.

Wordpress eklenti inceleme Wp External Links menüsü

WordPress admin panelinde sol kısımda oluşturduğu External Links menüsüne tıklayarak eklenti ayarlarını açıyoruz.

Wordpress eklenti inceleme Wp External Links ayarları

External Links menüsü karşımıza gelecek ve üst resimdeki gibi ayarlarını yapıyoruz. Eğer harici linklerinizin sonunda ikon gösterilmesini isterseniz en sonda yer alan Choose İcon Type kısmından dilediğiniz bir ikon görseli seçebilirsiniz.

Wordpress eklenti inceleme Wp External Links internal ayarları

Internal Links menüsünü seçtiğimizde karşımızda sadece tek bir menü geliyor. Kutucuğu işaretlediğimizde diğer seçenekler açılacaktır. Fakat bu kısımda herhangi bir ayar yapmanız gerekmiyor.

Wordpress eklenti inceleme Wp External Links excluded ayarları

Excluded Links menüsü içerisinde hariç tutulan linklere ait ayarlar bulunmaktadır. Hariç tutulan linkler bir sonraki menü olan Exceptions içerisinde yer almaktadır.

Wordpress eklenti inceleme Wp External Links exception ayarları

Exceptions menüsü içerisinde hariç tutulacak linklerin listesi ve diğer ayarlar bulunmaktadır. Resimdeki gibi ayarları yapabilirsiniz.

Wp External Links eklentisi sadece harici linklerinize etki etmektedir. Aynı alan adı içerisindeki dahili linklerinizi düzenlemek için üst kısımda belirttiğim gibi Internal links sekmesindeki ayarları yapmalısınız.

WordPress eklenti konusunda oldukça geniş bir arşive sahip olduğu için bahsettiğim eklentiye benzer farklı eklentiler de bulunmaktadır. Fakat benim favorim Wp External Links eklentisidir.

WordPress eklenti konusunda inanılmaz bir arşive sahip. Ve günden güne bu arşiv yepyeni eklentiler ile genişlemeye devam ediyor.Bu makalemde size web sitenizde seo açısından önemli olan harici linklerin kolayca yönetimini sağlayan bir eklentiden bahsedeceğim. Harici linkler Seo açısından önemlidir. Fakat bazı harici linklerin no-follow etiketini alması gerekir. Site içi linkleme kadar site dışı linkleme içinde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bloğunuzdaki her link için manuel olarak düzenleme yapmak oldukça fazla vakit alacaktır. Bunu sizin yerinize yapan bir eklenti olsa daha iyi olmaz mı? Bu makalemde size Wp External Links eklentisini ve nasıl kullanabileceğinizi anlatacağım. WordPress için bu konuda birden çok eklenti…
Web sitenizdeki harici linklere nofollow etiketi ekleyerek zamanla ceza almış sitelere link vermiş olsanız dahi etkilenmezsiniz.

Wp External Links

Kullanım Kolaylığı - 100%
Seo İçin Gereklilik - 100%

100%

Web sitenizdeki harici linklere nofollow etiketi ekleyerek zamanla ceza almış sitelere link vermiş olsanız dahi etkilenmezsiniz.

Yazar Hakkında

Sadri Ercan

Wordpress,Seo,Blogging,Blogger ve Sosyal Medya konularında makaleler yazmakta ve Seo Danışmanlığı yapmaktayım.

10 Yorum

 • Hocam ayarları yatım. Footer da sadri ercan kişisel blog yazıyor ya verdiğim o linkde ayarlara dahil olmuş normalde olmaması lazım. Bu durum sıkıntı yaratmaz mı?

 • Merhaba hocam eklentiyi daha önce sizin sayenizde kurdum bundan dolayı teşekkür ediyorum. Benim sorum şöyle olacaktı. Ben google ve alexa hakkında blogum da yazılar yazmıştım. Tabi bu yazıların içinde de ilgili yerlere link vermem gerekir. Ama eklenti otomatik olarak no follow veriyor. Fakat ben bu siteler güvenli olduğu için no follow yerine direk link vermek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim. Bir diğer sorumda google ve alexa hakkında yazdığım yazının içerisinde ilgili yerlere link verdim. Fakat bu linkler eklenti tarafından no follow olarak verdi. Bunun seo açısından zararı varmıdır. Eğer bu no follow’u kaldırırsam durum düzelir mi seo açısından. Uzun oldu ama af ola 🙂

  • Tüm sorularının cevabı Excluded Links sekmesinde:) Bu sekme içerisine nofollow olmasını istemediğin domainleri yazabilirsin.

 • Selam. eklentinin dahili baglantı ayarlarının nasıl yapıldıgını belirtmemissiniz. rica etsem bu konu hakkındada bilgi verirmisiniz. Ayrı dahili baglantıları titleye göremi ekliyor.

Yorum yapmak ister misin?

Pin It on Pinterest