Backlink İpuçları

Backlink nasıl alınır : 2016 yılı en etkili backlink stratejileri

Backlink nasıl alınır, kaliteli backlink almak için neler yapmak gerekiyor. Hazırladığım Backlink kılavuzu sayesinde 2016 yılında en çok hangi backlink yöntemlerinin etkili olduğunu ve nasıl alınması gerektiğine dair tüm detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz.

Bildiğimiz gibi Google her yeni algoritma güncellemesinde değerlendirme kriterlerini de değiştirmekle birlikte, backlink konusunda da ciddi değişimler gerçekleştiriyor.

Backlink nasıl alınır ? 2016 Yılı Backlink Kılavuzu

Bu makalemde size denenmiş, gerçek anlamda işe yarayan ve riski bulunmayan 2016 yılı için güncel backlink yöntemlerinden bahsedeceğim.Makale belki size uzun gibi gelebilir fakat her konuya mümkün olduğunca akıllarda soru işareti kalmaması adına değinmeye çalıştım.

Direkt Backlink Nasıl Alınır?

Birinci aşama backlinks diğer adıyla Tier One backlinks sitenize direk olarak alınan backlinklerdir. Diğer web siteleri direk olarak sitenizin anasayfasına link verirler.

Bazı seo uzman yada danışmanları bu konuda farklı düşüncelere sahip olabilirler. Tüm backlinklerin ana sayfaya alınmaması, alt sayfalara alınması gibi düşünceler de aslında doğrudur. Fakat burada bahsettiğim olay otoritesi yüksek olan güvenilir sitelerin backlinklerinin direkt olarak anasayfaya, markanızın ismi ile alınmasıdır.

Web sitenizin alt sayfalarını güçlendirmek için elbette, anahtar kelimeniz yada farklı kelimeler ile alt sayfalara backlink almakta faydalıdır.

Tüm bunları zaten makalenin ilerleyen bölümlerinde detaylı olarak göreceksiniz.

backlink nasıl alınır birinci-asama

Bu backlink türü yapbozun büyük parçasını oluşturmaktadır. Backlink stratejisine başlamadan önce sitemizin buna uygunluğunu denetliyoruz.

Az Backlink İle En İyi sonuçlar Nasıl elde edilir?

Backlink konusundaki en önemli iki sorun hem maliyetli hem de zaman alan bir işlem olmasıdır. Backlink altyapısını hazırlamak için teknik olarak yapmak gereken bazı işlemler vardır. Dolayısıyla gereken şekilde düzenlenmemiş bir web sitesine alınan backlinkler de yeteri kadar etki göstermez.

 • Web sitenizin site içi optimizasyonunun yapılmış olması
 • Web sitenizin mimarisi güçlü olmalı (kategoriler,sayfalar)
 • Kaliteli içeriğinizin olması

Backlink almadan önce web sitemizde bazı düzenlemeler yapmak bize en iyi faydayı sağlayacaktır.

Teknik Hataların Çözülmesi

Web sitesindeki teknik hatalar kullanıcı deneyimini etkilemektedir. Sayfanın tam açılmaması, düzgün görüntülenmemesi gibi teknik hatalar kullanıcıları siteden uzaklaştırmaktadır.

Kullanıcıların sitede kalma süreleri seo açısından oldukça önemlidir. Ayrıca bu web sitenizin domain authority dediğimiz domain otoritesini de etkilemektedir. Tüm bunlar sizin trafiğinizi etkiler.

Seo tek bir parça değildir. Puzzle gibi birden çok parçası vardır. Dolayısıyla her parçanın yerli yerinde olması başarıyı getirmektedir.

Seo işlemi içeriden dışarıya doğru yapıldığından, çoğu web sitesi sahibi iç seo optimizasyonunu gerçekleştirmeden onlarca backlink alarak etki etmesini bekliyorlar. Fakat hiçbir zaman beklenilen etkiyi yaratmıyor.

Web sitesinde çözülmesi gereken teknik konular nelerdir?

Aşağıda sitenizde kontrol edebileceğiniz kriterler yer almaktadır. Bu kriterlerin kotrolünü sağlayarak herhangi bir hata var mı yok mu tespit edebilirsiniz.

 • Site açılış hızı
 • Mobil uyumluluk
 • Duplicate content yani kopya içerik sorunu
 • 302 yönlendirmeleri ve 404 hataları
 • Canonical url işlemleri
 • Noindex,nofollow gibi meta etiketlerin doğru kullanımı

Bu işlemlerin tümünü kontrol etmek için Sreaming Frog Seo Spider adlı yazılımı kullanarak web sitenizi taratabilirsiniz. 302 yönlendirmeleri, 404 sayfaları, duplicate content sorunu gibi birçok hatayı gözlemleyebilirsiniz.

Güçlü Bir Site İçi Mimarisi Oluşturun

Güçlü site içi mimarisi dediğim kısım aslında site içi linkleme olgusunun ta kendisi diyebilirim. Bu konuyla ilgili olarak detaylıca bilgiler verdiğim Site içi linkleme nasıl yapılır, nelere dikkat etmek gerekir? konusuna mutlaka bakınız.

backlink nasıl alınır linkleme

Kaliteli İçerik Sunmak

Kaliteli içeriğin Seo açısından yararı tartışmasızdır. Öyle ki insanlar aradıkları bilgiyi buldukları web sitelerinde gezinmek ister ve tekrar tekrar ziyaret ederler. Eğer içeriğinizin kaliteli düşükse ne site içi optimizasyonun ne de backlinklerin bir anlamı yoktur.

Aşağıdaki konular kaliteli içerik konusunda size oldukça yararlı olacaktır.

Bundan iki yıl önce yeni bir web sitesi için PBN (Private Blog Network) kullanarak 1 ay gibi kısa bir sürede ilk sayfalara getirmek mümkündü. Diğer bir deyişle çocuğun elinden şekerini almak kadar kolaydı sıralamalarda yükselmek.

Fakat Google bunun için Sandbox dediğimiz algoritmayı geliştirdi ve bu duruma bir son verdi.

Önce : yeni bir web sitesi için PBN ile bir ayda yükselmek mümkündü.

Şimdi : PBN etkilerini görmek 2 ay yada daha fazla sürmektedir.

Hal böyle olunca PBN backlinklerini kullanmayacağız.Çünkü başarılı ve kaliteli PBN oluşturmak hem zaman alıyor hem de maliyetli oluyor.

2016 yılı için en iyi backlink yöntemi ise gerçek web sitelerinden uyumlu backlink almaktadır. Bu sayede Google tarafından verilecek olan cezalardan da kurtulmuş oluyoruz.

Sağlam Backlink Oluşturmak İçin 5 Kural

Aşağıda bahsedeceğim 5 kuralı uyguladığınızda göreceksiniz ki her ay organik trafiğinizde artış olacak.

Uyumlu Backlink Oluşturun

Uyumlu kelimesinden kastım web siteniz ve içeriğiniz ile sektörünüz ile ilgili backlinkler oluşturun. Kesinlikle ceza almış sitelerden backlink almayın.

Google için uyumluluk ifadesi 3 kriterde değerlendirilmektedir.

 • Link verilen domainin genel teması(içeriği,konuları) ile link alınan domainin genel teması benzer yada aynı olmalı
 • Link verilen sayfanın içeriği benzer olmalı
 • Aldığımız backlinkler kendi sitemiz ile ilgili olmalı
Otoriter Siteler Arkadaşınız Olsun

Google pagerank değerini kaldırdığından bu yana farklı parametreler ile değerlendirme yapmaktadır. Domain Authority, Page Authority gibi değerlendirmeler de göz önüne alınmaktadır. Otoritesi yüksek olan sitelerden alınan backlinklerin etkisi elbette büyüktür.

Bu değerlerin ölçümleri için Ahrefs, Semrush, Moz , Majestic  gibi ücretli araçları deneyebilirsiniz.

Gerçek Trafiği Olan Gerçek Web Sitelerine Odaklanın

Gerçek trafiğe sahip web sitelerinden alınan backlinkler en iyi birinci aşama backlinkler içerisindedir. Bu tür backlinkleri almak zordur fakat geri dönüşleri oldukça güzeldir. Eğer bir web sitesine ait gerçek trafik değerini öğrenmek isterseniz Semrush kullanabilirsiniz.

Anchor Text Dağılımını Akıllıca Yapın

Backlink alırken kullandığımız ve link verdiğimiz kelimeye Anchor Text diyoruz. Yanlış anchor text dağılımı sitenize zarar verebilir. Hatta ceza alarak sıralamalardan düşmenize sebep olabilir. Sürekli sitenizin ana sayfasına aynı kelimeden alınan linkler yada tam tersi iç sayfaya aynı kelimeden alınan linklerin sayısı çok fazla olmamalıdır.

Backlinklerinizin Temiz Kaldığından Emin Olun

Sadece backlink olsun diye rasgele sitelerden aldığımız backlinklerin zamanla işe yaramadığını, backlink alınan sitenin çöp haline geldiğinde faydadan çok zarar verdiğini söylemem gerekiyor. Aldığımız backlinkler uzun süre temiz bir biçimde kalmalı. Bu yüzden backlink aldığımız web sitesinin kalitesi çok önemlidir.

Bir web sitesinden backlink almadan önce kendimize şu soruları sormalıyız.

 • Dışarıya hangi türde bağlantılar veriyor?
 • Dış linkleri kendi sektörüne uyumlu mu?
 • Dış linkler güvenilir web sitelerine mi verilmiş?

Eğer web sitesinden cinsel içerikli sitelere, kumar sitelerine vb illegal sitelere link verildiğini görürseniz o siteden uzak durun.

Hangi Backlinkler Zararlıdır?

Her backlink sitenize fayda sağlamaz. Öyle backlinkler vardır ki sitenizin ceza almasına sebep olmaktadır. Hangi tür backlinklere dikkat etmeli ve gerektiğinde uzak durmalıyız inceleyelim.

Genelde Siteniz ile uyumlu olmayan backlinkler

Bununla ilgili olarak uyumlu backlink başlığını takip edebilirsiniz.Başlıkta genel olarak belirttim çünkü bazı durumlarda, bazı sitelerin sadece uyumlu yada sektörünüze yakın olması yeterli olmayabilir.

Sosyal Ağlar

Sosyal ağlardan sağlanan backlinkleri satan forum yada kişiler görebilirsiniz. Genelde bu türü PBN olarak tanımlarlar ve reklam ağları olduğunu söyleyerek daha fazla backlink elde edeceğinizi söylerler fakat bu bir yalandır.

Çünkü PBN üzerinde reklam verdiğinizde bu artık gizli bir blog ağı değildir. Çok değil 2 yıl önce Google France’s Buzzea adında bir network altyapısını yok etti. Ve bu network içerisinde barınan siteleri de cezalandırarak bu konuda ne kadar ciddi olduğunu gösterdi. France’s Buzzea ile ilgili detaylı bilgiye isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Google için bu networkleri tespit etmek oldukça kolay. Neden mi?

1. Anasayfada haddinden fazla (25-50) dışarıya giden bağlantının olması : Gerçek web sitelerinde hiçbir zaman anasayfadan dışarıya bu kadar fazla link çıkışı yapılmaz.

2. Dışarıya giden hiçbir bağlantı, link verilen web sitesi ile uyumlu değildir : Farklı sektör ve kategorilerdeki web sitelerine link verilir. Seo siteleri, kumar, illegal vb

3. Her içerik ortalama 250-300 kelime içerir : Google Panda güncellemesi kısa içeriklerden nefret eder .

4. Kaçabilirsin fakat saklanamazsın : Bazı networkler Ahrefs ve Majestic gibi ileri seviye yazılımların botlarını engellemeye çalışır. Bu tarzdaki web siteleri Google ‘e raporlanarak haksız rekabetin önüne geçilir ve cezalandırılır.

DoFollow Blog Yorumları

Genelde en fazla kullanılan backlink türüdür. Ve ucuz bir şekilde kolayca satın alınabilirler. Formül aslında oldukça basit. Bu tarz yorum backlinklerinin genelde sonu spamdır.

 Basit formül : Yüksek miktarda dışarıya link verilmesi + uyumlu olmayan sitelere verilen linkler + link verilen sitelerin illegal içerikli (kumar vb olması) = spam yada çöp site 

Böyle bir web sitesinden backlink almak istemezsiniz değil mi?

Sidebar , Footer Backlink

Sidebar ve footer bölümlerinden alınan backlinkler işe yarıyor fakat aynı zamanda riskli. Neden riskli derseniz , Google sidebar yada footer kısmında tek başına yer alan linklerin ücretli linkler olduğunu düşünüyor ve bu konuda da yaptırımları mevcut. Google kendi dökümanları içerisinde bu konudan bahsediyor. Buradan bakabilirsiniz.

Ayrıca bu türde alınan backlinkler site geneli olduğu ve her sayfadan size link geldiği için, anahtar kelimeniz yada anchor text için uyumlu olmadığı gibi zararda verebilir.

Web tasarımcıları, pazarlama şirketleri , hosting şirketleri footer backlinkleri oldukça fazla severler. Eğer illaki bu türde backlink alacaksanız anchor text olarak markanızın ismini kullanın, anahtar kelimenizi kullanmayın.

Eğer yapabiliyorsanız linkinizi sadece anasayfadan alın. WordPress kullanıyorsanız linki eklediğiniz widget için sadece anasayfada yada dilediğiniz yerde gösterilmesini sağlayan Restrict Widgets eklentisini kullanabilirsiniz.

Otomatik Backlink Sistemleri

Otomatik olarak oluşturulan backlinklerin zararlı olduğunu az çok hepimiz biliyoruz. Otomatik backlink dediğimiz olay GSA,Senuke,Ultimate Demon gibi yazılımlar kullanılarak alınan backlinklerdir.Bu yazılımlar zaten içerisinde spam sitelerin listesini barındırır ve bu listelere gönderim yapar.

Sitenizin Otoritesini Arttıracak 4 Hızlı Adım

Bir sonraki konuya geçmeden önce sitenizin otorite değerini nasıl hızlıca arttırabileceğinize yönelik birkaç maddeden bahsedeceğim. Sitenizin domain otoritesi backlink konusunda önemlidir. Domain otoritesi aynı zamanda arama sıralamarınızı da etkilemektedir.

Dışarıya Giden Kırık Linkleri Onarın

Unutmayın dışarıya verdiğiniz her link sitenizin otorite değerini etkiler. Farklı bir web sitesine link vermek referans olmak demektir. Bu yüzden bu tür linklerin sürekli olarak denetlenmesi gerekmektedir.

Sadece makalelerinizin içeriğindeki linkleri değil, yorum bölümlerindeki linkleri de denetlemek gerekiyor. Bu denetimleri yapmak için aşağıdaki yazılımları kullanabilirsiniz.

 • Screaming Frog SEO Spider
 • Siteliner
 • Google Arama Konsolu
 • Ahrefs
Site İçi Linkleme ve 404 Hataları

Site içi linkleme yaparken eğer link verdiğiniz sayfalar artık kullanılmıyor ise bu sayfaları tespit edip gerekli düzenlemeleri yapmalısınız. Sitenizde 404 hatası veren sayfalar içinde yine bu sayfaların yönlendirmelerini yapmalısınız.

Sitenizdeki 404 hatalarını tespit etmek için Google arama konsolunu yada Screaming frog yazılımını kullanabilirsiniz.

Eğer wordpress altyapısını kullanıyorsanız 404 yönlendirme eklentileri ile kolayca düzenleme yapabilirsiniz.

Yönlendirme Zincirlerini Bulmak Ve Onarmak

Bazen en etkili çözümler gözümüzün önünde durur fakat görmezden geliriz. İşte yönlendirme zinciri dediğim olay da aslında tam olarak bu. Yönlendirme zincirleri de sitenizin otoritesini etkileyen kve olayca çözülecebilecek olan bir sistemdir.

Yönlendirme Zinciri Nedir?

backlink nasıl alınır yonlendirme-zinciri

Bu resimdeki sorunu farkedebildiniz mi?

Bu resimde A sayfası C sayfasına yönleniyor fakat arada B sayfası tampon görevini görüyor. Fakat olması gereken A sayfasının direkt olarak C sayfasına yönlenmesi.

Bu zinciri onarmak için A sayfasını direkt olarak 301 yönlendirmesi ile C sayfasına yönlendiriyoruz.

backlink nasıl alınır yonlendirme zincir-onarma

Bu sayede arada tampon olmadan direkt olarak sayfalar arası yönlendirme yapmak daha etkilidir.

302 Yönlendirmelerini 301 Yönlendirmelerine Çevirin

302 yönlendirmeleri otorite değerini engeller ve sitenizin otorite değerinden çalar. Bu yüzden sitenizdeki tüm 302 yönlendirmelerini 301 olarak değiştirin.Bunun tespiti için yine screaming frog kullanabilirsiniz.

Buraya kadar artık backlink almadan sitemizin nasıl otoritesini arttırabileceğimize dair bilgilendirmeyi yaptıktan sonra backlink türlerinin anlatımına devam edelim.

Temel ve Kalıcı Backlink Nasıl Alınır ?

Temel backlink dediğimiz backlink türü, marka yada site isminizin kullanılarak alındığı backlink türüdür. Temel backlinkler sitenizin Trust Rank ( güvenilirlik değeri ) için oldukça önemlidir. Temel backlinkler sitenizin etrafında bir katman oluşturarak arama motorlarının gözünde sitenizin daha da değerlenmesini sağlar.

NOT: Temel backlinkler için sadece sitenizin açık adresini yada marka isminizi kullanın.

Sosyal Medya ile Backlink Nasıl Alınır ?

Şirket yada şahıs sitesi farketmeksizin sitenizin temelde bazı sosyal medya hesaplarının bulunması oldukça önemlidir.

Önerilen Sosyal Medya Hesapları

 • Facebook
 • Twitter
 • Google + (kişisel yada kurumsal)
 • Linkedin (kişisel yada kurumsal)
 • Pinterest
 • Instagram

Bu platformlarda çok fazla aktif olmanız gerekmiyor. Fakat aktif olmakta avantaj sağlar. Bu platformlar içerisinde hangisi size daha fazla trafik sağlıyorsa onunla daha fazla ilgilenebilirsiniz.

Fakat her hesapta minimum birer ikişer paylaşımda bulunmak etkili olacaktır.

İşletme Listeleri ile Backlink Nasıl Alınır ?

Yerel arama optimizasyonu ve arama sonuçlarında etkili sıralamalar elde etmek için İşletme listeleri kullanılabilir. Şirketinize ait bir web sitesi var ise mutlaka iletişim, adres gibi kurumsal bilgilerin yer alması gerekmektedir. Bununla ilgili olarak Kurumsal websiteleri için yerel arama sonuçlarında yükselmek konulu makaleme bakabilirsiniz.

Bu tarz listelerin en büyük özelliği ise yarısından fazlası dofollow link vermesidir. Bu yüzden şirket listelemeleri yapan dizinlerin kullanılması büyük avantajdır.

Sektörel Dizinler ile Backlink Nasıl Alınır ?

Web sitenizin kategorisine uygun dizinlerde listelenmesi de oldukça etkilidir. Google’da bu tür dizinleri bulmak için bazı arama parametreleri kullanabilirsiniz.

 • sektör+ dizin (örnek: “sağlık + dizini”)
 • sağlık dizinleri
 • sektör + “site ekle”

gibi parametreleri kullanarak aramalar yapabilirsiniz.

Bölgesel Dizinler ile Backlink Nasıl Alınır ?

Yerel işletmeler için bölgesel dizinler olmazsa olmazlardır. Yine Google’da bununla ilgili birkaç parametre kullanarak arama yapabiliriz.

 • şehir+ dizin
 • dizin+ şehir
 • site ekle + şehir
 • sektör+ şehir+ dizin
 • şehir+ dizinler

Sektörel Blog Yorumları ile Backlink Nasıl Alınır ?

Çoğu kişi sektörel bloglarda linklerin nofollow olmasından dolayı yorum yapmaktan kaçınıyor. Fakat sektörel olarak temiz bloglardan yorum backlinklerin etkisi güçlüdür. Birçok Seo ajansı bu yöntemi kullanmaktadır.

Sektörel blog yorumları;

 • Dofollow ve nofollow yorum oranını arttırır
 • Link çeşitliliği sağlar
 • Azda olsa trafik sağlar
 • Bloglar arası arkadaşlık kurmak için idealdir.

Sektörel Forumlardan Backlink Nasıl Alınır?

Ülkemizde çok fazla olmasa da sektörel forumlarda yapacağınız tanıtımlar alacağınız backlinkler de etkilidir. Hem marka gücünüze etki eder hem de trafik sağlar. Ayrıca forumlardan profil backlink olarak link almanızda mümkün. Çoğu forum sitesi profillerde site adresi kullanımına izin vermektedir.

İçerik Odaklı Backlink Nasıl Alınır ?

Kaliteli içerik üretmek zordur. Fakat kaliteli içeriğin size sağladığı fayda ve backlink türü de en kıymetli olanıdır.

İçerik odaklı backlink sağlamak için bilmeniz gereken 3 temel kriter var;

 • Hedefleyeceğiniz doğru kelimeleri bulmak
 • Odak noktası bu kelime olan kaliteli bir içerik oluşturmak
 • İçeriğinizi pazarlamak, tanıtmak ( backlinkler ile beslemek , sosyal medyada paylaşmak )

Unutmayın, kaliteli içerikler okuyucular tarafından beğenildiğinde paylaşılır, kendi web sitelerinde yayınlanır ve size inanılmaz bir backlink ağı ve trafik sağlar. Bu yüzden içerik üretirken harcadığınız emeğin karşılığını alırsınız.

Sektörel Misafir Yazarlık ile Backlink Nasıl Alınır?

misafir yazarlık backlink konusunda inanılmaz etkilidir. Ayrıca büyük trafik sağlamaktadır. Bu konuda daha önce yazmış olduğum Misafir Yazarlık nedir? Nasıl Yapılır? Yararları Nelerdir? ve Backlink almak için misafir yazar olabileceğiniz bloglar nasıl bulunur? konularına mutlaka bakınız.

Birleştirme Tekniği ile Backlink Nasıl Alınır?

birleştirme tekniği kısaca düşmüş bir domain alıp, ana sitenize 302 ile yönlendirme yapmaktır. Fakat dikkat etmeniz gereken satın aldığınız domainin geçmişinin ve backlinklerinin temiz olması ayrıca domainin tamamen ana siteniz ile aynı sektör yada kategoride olmasıdır.

Kırık link Tekniği ile Backlink Nasıl Alınır?

Eski bir teknik olsa da oldukça etkili ve kalıcı bir backlink elde etme türü olan kırık link tekniği hakkında Kırık link Tekniği kılavuzu size yol gösterecektir.

SonSöz

Backlink nasıl alınır, neler yapmak gerekir bu konuda oldukça detaylı ve açıklayıcı bilgiler vermeye çalıştım. Eğer aklınıza takılan ve sormak istediğiniz sorular varsa yorum kısmından çekinmeden sorabilirsiniz.

Backlink Nasıl Alınır Pdf Ebook İndir

11 Yorum

 • Sadri bey merhaba öncelikle bu geniş bilgiler için size teşekkür ederim elinize sağlık gerçekten faydalı bir makale olmuş. Size sormak istediğim, benim 3 aylık bir sitem var ve site içi seosu gayet iyi ve sayfalarım da oldukça kaliteli ve birbirine bağlantılı. henüz tanıtım veya backlink hiç bir şey yapmadım fakat artık başlamayı düşünüyorum. Aklıma image backlink ile başlamak geldi. Sizce şuan için bir siteden image backlink alarak başlamam nasıl olur? yoksa tanıtımlarla mı başlamayı önerirsiniz teşekkür ederim

 • merhaba sizce 10 tane 300 kelimelik düz yazı tanıtım mı yoksa 1 tane 600 kelimelik paragraflı ve resimli tanıtım mı?

  • 1 tane ozgun kaliteli ve resimli makale daha etkilidir fakat yayınlayacagınız websitesinin de kaliteli olması cok önemlidir

 • Bu arada, footer link aldığımız sitenin bir önceki domain adını kontrol ettiğimde değerler 40-30 ararsı gözüküyor.. sanırım 301 sonrası yeni domaine yavaş yavaş yansıyor linkler.. Biz yinede bazı sayfalardan gelen bağlantıları red etmek istiyoruz sizce bunlar hangileri olmalıdır? tags sayfaları, login sayfası, kategori sayfaları, blog sayfası gibi yerlerden gelen bağlantılar değersiz midir? toplam anasayfa dahil 191 bağlantı gelmiş bulunmakta.. ve her 100 bağlantı geldiğinde site acayip gerileme yaşıyor, dengesi bozuluyor tam toplayacak, yine bağlantı geliyor yine düşüyor. Bu arada bizim sitemizin index sayısı 300 civarı.. lütfen yardımlarınızı bekliyoruz teşekkürler..

  • Tags,login,kayıt vb sayfaların bir faydası yoktur. Size gerekli olan tekil sayfalar, kategori sayfalarıdır. Dolayısıyla diğerlerini reddetmeniz daha doğrudur

 • Yazı yine çok iyi olmuş.Saolun.Merak ettiğim soru şu benim gezi bloğum var ve yazılarımın yanı sıra youtube dailymotion ve izlesene givi sitelerde bu videoları yayınlıyorum ve videoda video ismi ile aynı anahtar kelimeli yazılarımın linkini veriyorum.Örnek olimpos ile ilgili yazılarımı olimpos videoda veriyorum. Bunun nasıl bir etkisi olur

 • Video sitelerinden kendi sitenizdeki içeriğe link verdiğinizde indekslenme hızı oldukça yükselir. Ve sıralamalarda da yükselir.

Yorum yapmak ister misin?

bitcoin satın al

Pin It on Pinterest