Bildirim Sistemleri : En iyi 9 web bildirim (push notification) sistemi

14
457

Bildirim sistemleri, kullanıcılarınızı veya ziyaretçilerinizi etkilemenin ve yeni içeriklerinizden haberdar etmenin en iyi yoludur. Bildirim sistemleri artık E-posta Abonelik hizmetlerinin yerini alıyor. Birçok Web Yöneticisi bunu kullanmaya başladı. Bu hizmetle aboneniz en son içeriğiniz, yayın veya teklifleriniz hakkında anında bilgi alır.

Son yıllarda bildirim hizmetleri çok gelişti. Fakat artık daha popüler hale geliyor, bunun nedeni de, ürünün dijital pazarlamasında yeni bir yol olarak ortaya çıkmasıdır.

Bu makalede, web üzerindeki en iyi bildirim servislerini inceleyeceğiz. Ancak listeyle başlamadan önce, bildirimlerin gerçekte ne olduğunu ve nasıl kullanıldıklarına bir göz atalım.

Bildirim Sistemi Nedir?

[su_divider top=”no” divider_color=”#dedede” size=”5″][/su_divider]

Bildirim sistemlerinin temelinde izin verme olgusunun yer aldığını belirtelim. Basit bir Whatsapp örneği ile açıklayalım. Yeni bir mesajınız olduğunda, bununla ilgili bir bildirim alırsınız. Web sitenizde de aynı şey geçerli, yeni bir makale yayınladığınızda kullanıcıya bununla ilgili bir bildirim gönderilir.

Bildirim Sisteminin Avantajları Nelerdir?

 • Aboneniz, yayınladığınız her yeni makaleyle ilgili bildirim alır.
 • Abonelerinize çeşitli teklifler hakkında bildirim gönderebilirsiniz.
 • Rakiplerinizden önce abonelerinize herhangi bir haber hakkında bilgi verebilirsiniz.
 • Bildirimleri kullanarak satış gelirlerinizi arttırabilirsiniz
 • Anketler yapabilirsiniz.

En iyi bildirim sistemleri (ücretli / ücretsiz)

[su_divider top=”no” divider_color=”#dedede” size=”5″][/su_divider]

OneSignal (Android / iOS / WebPush)

bildirim sistemleri : onesignal

OneSignal, yeni başlayanlar için en iyi push uyarı hizmetidir. OneSignal herkes için özgürdür, sınırsız push bildirimini sınırsız kullanıcılara veya abonelere tek bir kuruş ödemeden gönderebilirsiniz. OneSignal’ın en iyi kısmı tamamen ücretsiz olması.

OneSignal, bildirimini Web Push API’si aracılığıyla PC’lerdeki kullanıcıların yanı sıra mobil cihazlara da gönderebilir. IOS, Android, Windows Phone 8, Windows 8.1 gibi hemen hemen tüm en büyük ve önemli platformları destekler.

OneSignal, WordPress için gerekli eklentileri sağladığı için WordPress için gerekli özelliklere sahiptir. OneSignal’ı WordPress eklentisiyle kolaylıkla yapılandırabilirsiniz. API da hemen hemen tüm platformlarda kullanılabilir. Onesignal nedir? Onesignal Kurulum ve Kullanım Kılavuzu sayesinde kolayca kurup kullanabilirsiniz.

Wigzo (Android / iOS / WebPush)

bildirim sistemleri : wigzo

Wigzo, profesyonel blog yazarları için eksiksiz bir pazarlama aracıdır. 2013 yılında, Hindistan’da kuruldu. Wigzo hem ücretsiz hem de ücretli bir sürüm sunmaktadır; bu nedenle bir süre denemek isterseniz, ücretsiz sürümü kullanabilirsiniz, ancak tüm işlevlere erişemezsiniz. Ücretsiz Plan sadece 5000 abone sunmaktadır. ücretli plan ise, sınırsız abone ve aylık 19$ ücreti vardır.

FoxPush (WebPush)

bildirim sistemleri : foxpush

FoxPush, bir diğer en iyi bildirim sistemidir. Fox Push, bu arada ortalama% 20’lik TO’yu garanti eder. FoxPush, Windows, Mac, Android gibi tüm popüler platformu destekler. Daha önce görsel olarak hazırlamış olduğum Foxpush tarayıcı ve masaüstü bildirimi kurulum ve kullanımı konusuna bakabilirsiniz.

Aimtell (WebPush)

bildirim sistemleri : aimtell

Aimtell, web sitesi için başka popüler bir bildirim sistemidir. Aimtell’in en iyi kısmı, çeşitli planlarla birlikte gelmesidir. Bu nedenle, sizin için iyi olan planı seçme özgürlüğü vardır. Aimtell, hemen hemen tüm tarayıcıyı Chrome (Masaüstü ve Mobil), Safari (Masaüstü), Mozilla ve Opera gibi desteklemektedir.

Aimtell, kendi sitenizin panelinden kolaylıkla ayarlanabilir ve yönetmek için kendi WordPress ve Shopify push bildirim eklentisine sahiptir.

Pushcrew (WebPush)

bildirim sistemleri : pushcrew

Pushcrew, piyasadaki ilk bildirim sistemidir. Her geçen gün daha popüler hale gelmektedir. Pushcrew’la ilgili en iyi şey kurulum, temiz kullanıcı arayüzü ve güzel tasarlanmış bir arayüzü olması. Varsayılan değerleri düzenlemeniz, verilen kimlik doğrulama kodunu <Head> bölümüne yapıştırmanız, RSS yayınınıza koymanız ve yayınlanmaya hazır olması yeterlidir.

Pushassist (WebPush : Chrome, Firefox, Safari)

bildirim sistemleri : pushassistant

Yukarıdaki push bildirim hizmetlerinden bahsederken, Pushassist en iyi başka bir hizmettir. Pushassist çok popüler bildirim hizmeti değil fakat yine de bazılarında olmayan ek özellikler sunuyor.

Sendpulse (WebPush : Chrome, Firefox, Safari)

bildirim sistemleri : sendpulse

Sendpulse sadece bir push bildirim servisi değil, aynı zamanda çok daha fazla hizmet sunuyor. Tüm hizmetlerin yanı sıra hepsinin hala iyi çalıştığını söylemeliyiz. Hizmetler E-posta Pazarlaması, Toplu SMS, SMTP sunucusu ve API’dir.

LetReach (WebPush : Chrome, Firefox, Safari)

bildirim sistemleri : letreach

LetReach, kitlenizi yönlendirir ve web sitenizin trafiğini artırır. LetReach  bildirim sektöründe yeni ama yine de iyi bir hizmet sunuyor. 1000’den fazla web sitesi LetReach hizmetini kullanıyor. Letreach ücretsiz tarayıcı ve masaüstü bildirimi uygulaması inceleme konusunda kurulum ve kullanım detaylarını bulabilirsiniz.

Pushengage

bildirim sistemleri : pushengage

Pushengage bildirim sistemi de oldukça popüler olmakla birlikte kullanımı son derece kolaydır. Daha önce hazırlamış olduğum Pushengage kullanım ve kurulum konusuna bakabilirsiniz.

Sonsöz

[su_divider top=”no” divider_color=”#dedede” size=”5″][/su_divider]

Bu makalede size en iyi bildirim servisleri hakkında bilgiler verdim. Bunlardan herhangi birini deneyebilirsiniz, çünkü neredeyse hepsi ücretsiz denemeler sunuyor. Bu listede olması gerektiğini düşündüğünüz başka bir Push Bildirim servisi kullanıyorsanız, yorum kısmından bildirebilirsiniz.

14 Yorumlar

 1. Merhaba, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Sizi takip ederek bir site sahibi oldum ve yazıyorum. Ancak bir sorum var; yazılarımın altına “beğen” butonu koymak istiyorum, ne yapmalıyım. Çok basit bir konu olabilir ama gerçekten bilemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

 2. sadri bey emeğinize sağlık wordpress konusunda hangi konuda takılsam ilk sizin sitenize bakıyorum ve buradaki bilgilerle çözemediğim hiç bir sorun olmadı gerçekten işinizi hakkıyla yapıyorsunuz başarılarınız devamını dilerim

 3. Sadri Bey
  Merhaba benim bir sorunum var ve kimse çözemedi sizden bu konuda ücretli ya ücretsiz yardım bekliyorum sorunum ( onesignal ) eklentisi bir türlü kuramadım kuruyoruz ama çalışmıyor inanın bu konuda yardımcı olursanız minnettar olurum . İyi çalışmalar..
  Olumlu yada olumsuz mail atarsanız sevinirim .Kolay gelsin

  • Sitenizdeki bildirimler çalışıyor lakin tarayıcı engelleme eklentileri sistemi engelliyor. Site isminizin başında yer alan Ünlem işaretine tıklayın açılan pencereden bildirimlere izin ver seçin. Düzelecektir.

 4. Sadri bey merhabalar.
  sanırım sizde onesignal kullanıyorsunuz. Herşeyi kurulumu ayarları yaptım ama siteme mobilden girince sol alttaki çan buton gözükmüyor. masaüstünde var ama hiçbir mobilde yok. lütfen yardımcı olur musunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz