Sponsor

Can Dostlarımız Köpekler İçin Neler Yapabiliriz?

Köpekler insanların en sadık dostlarıdır. Her zaman sadıktırlar, onlara bakan sahipleri için canlarını verecek kadar fedakâr ve itaatkârdırlar. İnsanların hayvanları sevmeleri, onlara iyi bakmaları önemlidir. Her canlının yaşama hakkı vardır. Hem evimizde hem bahçemizde besleyip büyüttüğümüz, kendimize arkadaş yaptığımız köpekler için, onların hayatını keyifli hale getirecek çözümler üretmek isteriz. Evde beslenen köpekler için yuva zaten yaşadığınız evdir. Peki dışarıda, bahçenizde beslediğiniz köpekler için ne gibi çözümler sağlayabiliriz? Çeşitli türde ve ebatta yapılan kulübelerle sadık dostlarımıza yakışacak bir yaşam alanı tasarlayabiliriz. Özellikle ahşap köpek kulübesi bu noktada oldukça popülerdir. İnsanlar için sevdikleri hayvanlar için bir yuva yapmak mutluluk vericidir bir faaliyettir.

İlginizi Çekebilir : Ahşap bahçe saksısı

Sadık dostlarımızı korumak, onlara iyi bakmak bizim vazifemizdir. Köpekleri hem bize arkadaş olsun diye yanımıza alırız hem de bazen bizi veya çevremizi korumaları için. Biz bazen farkında olamasak da onlar bizleri koşulsuz şartsız seven en yakın arkadaşlarımızdır. Sokakta sahipsiz köpekler yaşam mücadelesi verirken maalesef bu konuda yeteri kadar duyarlı davranamıyoruz.

Köpek kulübesi sadece sahipli havyanlar için gerekli değil, dışarıda tek başına yaşamaya çalışan dostlarımız için de lazım. Tüm canlıların sevgiye ihtiyacı vardır. Siz bir derece sevginizi gösterdiğinizde size sonsuz bir sevgiyle karşılık veren köpekler için de sevgi çok önemlidir. Hayvanlara karşı yapılan bazı zorbaca davranışlar maalesef bu sadık dostlarımızı incitmektedir.

Evimizin içini veya bahçemizi şenlendiren canlılardan biri de köpeklerdir. Can dostumuz gibi gördüğümüz bu hayvanlar ailemizin üyesi olmakta zorluk çekmezler ve tüm aile fertlerini sahiplenir, onları severler. İnsanlar için, onlara verdikleri sevgileriyle birer terapist olma özelliği bile gösterebilirler. Tüm sevgi dolu canlılar gibi onların da iyileştirici güçleri vardır. Bahçenize yapacağınız bir ahşap köpek evi ile onlara dünyaları sunmuş olursunuz. Çünkü barınma ihtiyacı sadece insanlara özgü değildir, tün canlılar için bir gereksinimdir.

Doğayı sevmek, kucaklamak dünyayı paylaştığımız tüm canlıları sevmekle başlar ve bu sevgi ortamı bize mutluluğu getirir. Sadık dostlarımız köpekler için duyarlı olmak her zaman bizim için güzel hisler sağlayacaktır.

Daha Fazlası için : http://www.gunsoy.com.tr/

 

Yorum yapmak ister misin?

bitcoin satın al

Pin It on Pinterest