Email abonelerinizin sayısını arttıracak 3 ücretsiz araç

2
64

Email abonelerinizin sayısını artırmak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan en önemli iki kriter ise sitenize gelen kullanıcıları rahatsız etmeden email formu göstermek ve kaliteli içerikler sağlamaktır.

Ziyaretçilerinizin email bülteninize kayıt olması size trafik olarak geri dönmektedir. Her yeni makale yada içerik için oluşturacağınız email şablonları ile listenizdeki kişilere mail göndererek hem yeni içeriklerden haberdar etmiş olursunuz, hem de trafik sağlamış olursunuz.

Sitenize farklı araçlar ile abonelikler eklemeniz mümkün.

gibi servislerde kullanabilirsiniz. Fakat bu servisler aylık,yıllık yada tek seferlik ödeme seçenekleri olan ücretli araçlardır.

Bu makalemde size email listeleri oluşturabileceğiniz 3 ücretsiz araçtan bahsedeceğim.

Bu makalede anlatacağım araçlar ile Mailchimp sistemini entegre edebilirsiniz. Bununla ilgili olarak daha önce hazırlamış olduğum Mailchimp kurulum ve kullanım kılavuzu size yeterli bilgiyi sağlayacaktır.

Email abonelerinizin sayısını arttıracak araçlar

Privy

Privy oldukça güzel özellikleri olan ücretsiz bir araçtır. 3 farklı şekilde email toplamak için form oluşturabilirsiniz.

  • Popup
  • Banner
  • Embed kodu ile

Privy, oldukça modern ve kolay kullanımlı bir yönetim paneline sahiptir.

Email abonelerinizin sayısı privy1

Ücretsiz hesap ile sadece kullanıcıların siteden çıkması esnasında gösterilen Exit Intent özelliğini kullanabiliyorsunuz. Fakat istediğiniz kadar açılış sayfası (landing pages) ve email hesabı oluşturabilirsiniz. Bu konuda bir sınır bulunmamaktadır.

Email abonelerinizin sayısı privy panel

Gördüğünüz gibi Privy yönetici panelinde form oluşturmak oldukça basit. Ayrıca her yeni email kaydında belirleyeceğiniz bir hoşgeldin maili gönderebilir, email formlarının gösterilme zamanlarını da ayarlayabilirsiniz.

Optin Forms

Optin Forms wordpress eklentisi ile email abonelik formları oluşturabilir, tasarımlarını değiştirebilirsiniz. İsterseniz aracın kendisi ile email listelerini saklayabilir, isterseniz de Aweber,Mailchimp gibi servisler ile entegre edebilirsiniz.

Email abonelerinizin sayısı optin forms 1

Optin forms eklentisini kullanmak için herhangi bir kod bilgisine ihtiyaç yok. Tasarımı, font ve renkleri seçmeniz yeterli.

Eğer pop-up şeklindeki formları sevmiyorsanız, içeriklerinizin yada sayfalarınızın başında,sonunda sabit bir form görüntüleyebilirsiniz. Bu da email listesi oluşturmak için oldukça etkilidir.

Aşağıdaki resimde yazı sonuna eklenmiş bir form örneğini görebilirsiniz.

Email abonelerinizin sayısı optin forms örnek

SumoMe

SumoMe sayesinde email formunuzu ister manuel isterseniz Smart olmak üzere iki farklı şekilde görüntüleyebilirsiniz.

  • Smart mod ile araç ne zaman email formunu göstereceğini kendisi belirler ve gösterir
  • Manuel mod ile email formunun ne zaman gösterileceğini siz kendiniz belirlersiniz.

Bununla birlikte, email formunun gösterimine ait farklı kurallar ekleyebilirsiniz. Sayfalarda,yazılarda yada belirli bir URL içerisinde gösterilme gibi.

Email abonelerinizin sayısı sumo me

Sumo Me aracının en güzel yanlarından birisi ise email kayıt istatistiklerini geriye dönük olarak gösterebilmesidir. Ne zaman kaç email kaydı oluşmuş gibi detayları görebilirsiniz.

Email abonelerinizin sayısı sumo me 2

Email abonelerinizin sayısı ne derece artarsa siteniz için o kadar trafik sağlar. Bu yüzden email bülteni aboneliği oldukça önemli bir trafik kaynağıdır.

2 Yorumlar

  1. Sadri Bey, WordPress sitemizde abone olmayıp, bir defa dahi olsun yorum yapmış kullanıcılara, toplu bir şekilde mail göndermek için eklenti var mı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz