Wordpress Eklentileri

Siteniz için en iyi 10 wordpress spam eklentisi

wordpress spam eklentisi cover

WordPress spam eklentisi, spam yorumları engelleme, spam üyelik engelleme, spam mail engelleme gibi özellikleri bulunan güvenlik duvarıdır. Wordpress sitesi sahiplerinin en büyük sorunlarından birisidir spam yorum ve üyelikler. Genelde çeşitli blackhat seo yazılımlarıyla otomatik olarak wordpress tabanlı sitelere yeni kullanıcı kaydı oluşturur yada yorum yazar. siz de bunları temizlemekten usanırsınız. Bu noktada yapmanız gereken ya iyi bir anti spam ya da iyi bir yorum sistemi eklentisi kurmaktır.

Eğer yorum sistemi kurmak istiyorsanız 16 en popüler WordPress yorum eklentisi konulu makalem yardımcı olacaktır.

En iyi 10 wordpress spam eklentisi

Akismet

akismet wordpress anti spam eklentisi

Akismet  20 milyondan fazla indirilme ve kullanılma sayısıyla en popüler anti spam eklentisidir. Aslında eklenti demek tam doğru olmaz çünkü wordpress ile bütünleşik bir şekilde sisteminize yüklü olarak geliyor ve siz sadece kayıt olup api anahtarını ilgili alana girerek kaydediyorsunuz. Eklentiyi manuel indirmek için tıklayın

Stop Spam Comments

stop spam comments wordpress anti spam eklentisi

Sitenizi kasmayan ve ücretsiz bir eklenti alternatifi arıyorsanız bu eklenti tam size göre. Aynı zamanda tracbacks,pingbacks engellemesi de yapabiliyorsunuz. Akismet ile birlikte kullanarak daha da güçlü bir anti spam oluşturabilirsiniz. Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.

WordPress Zero Spam

wordpress zero spam wordpress anti spam eklentisi

WordPress Zero Spam wordpress spam eklentisi , spam yorumları otomatik olarak engelleyen kullanımı oldukça basit olan, Api anahtar gerektirmeyen kullanışlı bir eklentidir. Eklentiyi indirmek için tıklayın.

Growmap Anti Spambot Plugin

growmap wordpress anti spam eklentisi

Growmap Anti Spambot wordpress spam eklentisi, yorumlarda kullanıcı doğrulaması yaparak spam yorumları engeller. Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.

Stop Spammers wordpress spam eklentisi

Stop-Spammers wordpress anti spam eklentisi

Stop spammers wordpress spam eklentisi, benim favorilerim arasındadır. Eklenti her spam yorumu, spam kayıt girişimlerini, defalarca giriş yapma denemelerini engelleyerek aynı zamanda güvenlikte sağlar. Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.

Antispam Bee

Antispam bee wordpress anti spam eklentisi

Antispam bee wordpress spam eklentisi, bloğunuzda güvenilir kişilerin yani daha önce yorumu onaylanmış kişilerin yorumlarını onaylar. Pingback,trackback ve spam yorumları engelleyerek oluşturduğu database içerisine kaydeder. Böylece dilediğiniz zaman bu spam içerikleri silebilirsiniz. Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.

NIX Anti-Spam Light

NIX-Anti-Spam-Light wordpress anti spam eklentisi

Kullanıcılarınız güvenlik resmi doğrulamasına boğmayan gayet basit kullanışlı güçlü bir anti spam eklentisidir. Javascript destekli olan bu eklentiyi kullanmak oldukça kolaydır. Eklentiyi indirmek için tıklayın

Anti-spam by CleanTalk

Anti-spam-by-CleanTalk wordpress anti spam eklentisi

Websitenizi spamcılardan korumak için en iyi alternatiflerden birisidir. Eklentinin en büyük özelliği ise sadece yorumları değil, iletişim sayfası, kayıt sayfası, abonelikler sayfası gibi bilgi girişi yapılan tüm sayfalar üzerinde koruma sağlamaktadır. Eklentiyi indirmek için tıklayın

WangGuard

WangGuard wordpress anti spam eklentisi

WangGuard wordpress spam eklentisi, kullanıcı giriş ve kayıt sayfasına güçlü bir koruma ekleyerek, spam kullanıcıları engeller. Eklentiyi indirmek için tıklayın

Spam Destroyer

Spam-Destroyer wordpress spam eklentisi

Spam Destroyer wordpress spam eklentisi, sizi otomatik yorum yazan ve kullanıcı kaydı yapan botlardan korur. Eklentinin herhangi detaylı bir ayarı olmadığından sadece yükleyip aktifleştirmeniz yeterlidir. Eklentiyi indirmek için tıklayın

Bilgilendirme : Eklenti jetpack ile çalışmamaktadır.

8 Yorum

 • Değerli hocam makaleniz harikaydı, benim siteme bir sürü yabancı kullanıcı eklenip duruyor her gün 50 tanesini siliyorum çaresiz kaldım. Akismet kurdum API anahtarı felan ücret istiyor,bunlardan ücretsiz olanı var mı hocam? Sadece kullanıcıları engellesin yeterli benim için. Teşekkür ederim…

  • Akismet ücretsizdir. Sadece ücretsiz olarak kayıt olmanız yeterlidir. Sonrasında size vereceği api anahtarını kullanabilirsiniz. Fakat malesef interet üzerindeki seo yazılımları hem yorum hem de üye kaydı olarak otomasyon şeklinde çalıştığından sürekli olarak yabancı botlar kayıt olabiliyor.

 • Merhabalar,

  Öncelikle anlatımınız için teşekkür ederim, yararlı bir içerik olmuş.
  Akismet kullanıyorum sebebi ise sitemdeki İletişim formu ile uyumlu çalışması çünkü iletişim formuna Google re-captcha yüklediğim zaman sunucuya sayfa açılışıyla birlikte 170kb ‘lık bir istek gönderiyor.

  Sormak istediğim konu; Akismet’in site açılış hızına herhangi bir olumsuz etkisi var mı acaba?

  Teşekkürler…

 • Sadri merhaba, benzeri birşey soracağımda…WordPress için yorum yapan kullanıcılarımı üye yapma veya onlara toplu mail göndermeyi sağlayan bir eklenti veya ayar var mı?

  MailChimp dersen o, şimdiden sonrası için belki geçerli olur.

  Öncesinde çok kayıtlı yorum yapmış e-posta kişisi mevcut. Onları kampanyalardan haberdar etmenin yolu nedir?

  • mailchimp önereceğim çünkü, yorum yapan kişileri direkt olarak listeye ekleme özelliği olduğundan her yorum yapan aynı zamanda da listeye eklenmiş olacaktır.

Yorum yapmak ister misin?

bitcoin satın al

Pin It on Pinterest