Facebook sayfa yorumlarınızı sitenizde gösterin

0
186
wordpress facebook yorumları

Facebook sayfanızı ve yorumlarınızı blogunuzda göstermek ister misiniz? Facebook’taki sayfanıza yapılan yorumların sitenizde gösterilmesi sitenizin büyümesine katkı sağlar. Bu yazıda, Facebook sayfa yorumlarınızı WordPress sitenizde nasıl gösterebileceğimizi öğreneceğiz.

Facebook sayfa yorumlarını niçin göstermeliyiz?

Facebook sayfaları, kullanıcıların yorum göndermesine ve ürün yada hizmetlerin derecelendirilmelerini sağlayan bir değerlendirme sistemi barındırır.

Bu incelemeler WordPress’teki yorumlar gibidir. Çoğu kullanıcı blogunuza yorum yazmayı zor bulabilir. Ancak, herkes Facebook gibi sosyal medya platformlarını kullanıyor ve bu sayede yorum yazmakta kolaylaşıyor ve daha cezbedici hale geliyor.

Bu yorumları sitenizde görüntüleyebilirsiniz, böylece yeni ziyaretçiler siteniz yada hizmetleriniz ile ilgili olarak başkalarının yorumlarını okuyup fikir sahibi olabilirler.

Facebook Reviews Eklentisi Kurulumu Ve Kullanımı

Facebook Reviews isimli eklentinin kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Eklenti nasıl kurulur bilmiyorsanız WordPress’te eklenti kurulumu kılavuzuna bakabilirsiniz.

Facebook sayfa yorumlarınızı sitenizde gösterin

Eklentiyi kurup aktifleştirdikten sonra Görünüm -> Bileşenler menüsüne gidiyoruz. Buradan Facebook Reviews isimli bileşeni yorumları göstermek istediğimiz bileşen alanına sürüklüyoruz.

Facebook sayfa yorumlarınızı sitenizde gösterin

Login With Facebook butonuna basıyoruz. Karşımıza gelen pencereden İzin Ver seçeneğini seçiyoruz. Eklenti bize otomatik olarak  sahibi olduğumuz sayfaları listeliyor. Buradan yorumlarını göstermek istediğimiz sayfayı seçiyoruz.

Facebook sayfa yorumlarınızı sitenizde gösterin

Widget title kısmına bileşen için bir isim yazabilirsiniz. Ve artık sitenizde varsa sayfanızın yorumları görüntülecektir. Aşağıdaki gibi bir görüntü olacaktır.

Facebook sayfa yorumlarınızı sitenizde gösterin

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz