Facebook’ta kurumsal sayfa nasıl oluşturulur?

0
134
Facebook'ta nasıl sayfa açılır

Facebook’ta kurumsal sayfa oluşturmak işyeriniz için marka imajı yaratmak adına önemlidir. Öyle ki sosyal medya desteğinin marka bilinirliği ve marka olgusunu yaratma konusundaki katkıları tartışılmaz. çünkü çok geniş kitlelere hitap edebilir, tanıtımlar, escort lyon promosyonlar, hediye çekleri, hediyeler gibi birçok aktivite gerçekleştirerek markanıza güç katabilirsiniz.

Bu kadar faydası olan bir mecrada kurumsal sayfa açmak aslında hiçte zor değil. Facebook’ta kurumsal sayfa açmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Neden Facebook’ta kurumsal sayfa oluştururuz?

[su_divider top=”no” divider_color=”#dedede” size=”5″][/su_divider]

Üstte aslında cevabın bir kısmını verdim. Fakat konuyu biraz daha derinleştirelim. Facebook günlük 1.038 milyon kullanıcının ziyaret ettiği dev bir sosyal medya platformudur. Facebook’ta kurumsal sayfa oluşturarak, müşterilerinizin,bayilerinizin yada kullanıcılarınızın sizinle daima etkileşimde kalmasına yardımcı olursunuz.

Facebook’taki sayfanız ile neler yapabilirsiniz?

[su_divider top=”no” divider_color=”#dedede” size=”5″][/su_divider]

Sosyal medya pazarlama yeteneklerinize bağlı olarak, markanızın gücüne güç katabilirsiniz. Birçok büyük firma Facebook’taki kurumsal sayfanızdan yenilikleri, kampanyaları, promosyonları,indirimleri ve daha birçok aktiviyeti duyurabilir, gerçekleştirebilirsiniz. Dediğim gibi bunun genişletilmesi tamamen sizin hayal edip gerçekleştirmenize bağlı.

Sayfa Türünü Belirleme

[su_divider top=”no” divider_color=”#dedede” size=”5″][/su_divider]

Öncelikle Facebook’ta Sayfa oluştur linkine tıklayarak ilgili sayfaya gidelim. Buradan Facebook sayfamızı oluşturacağımız doğru kategoriyi seçelim.

facebook1

Örneğin web siteniz için bir fan sayfası açacaksanız Marka Veya Ürün kategorisinin İnternet Sitesi alt kategorisini seçmelisiniz. Sonrasında markanız için bir başlık belirlemelisiniz.

facebook2

Daha sonra Kullanmaya Başla butonuna tıklayarak aşağıdaki ekranda belirttiğim alanları doldurarak Bilgileri Kaydet seçip ilerliyoruz.

facebook3

Sayfamız için bizden profil resmi eklememizi isteyecektir. Profil resmi ebatları 180 X 540 px olmalıdır.

facebook4

Profil resmimizi seçip kaydettikten sonra İlerle diyerek sonraki adıma geçiyoruz. Bu adımda Sayfanızı sık kullanılanlara eklemek isteyip istemediğinizi soracaktır. Geç tıklayarak devam ediyoruz.

facebook5

Aşağıdaki bölümde sayfanız için istediğiniz parametreler doğrultusunda hedef kitle oluşturabilirsiniz.

facebook6

Artık sayfamız oluşturuldu. Geriye sadece özellelleştirmek ve diğer detayları yazmak kaldı. Aşağıdaki resimde de belirttiğim gibi bölüm bölüm ne işe yaradıklarını belirteceğim.

facebook8

Zaman Tüneli : Bu sayfada tüm sayfa akışı görüntülenir. Tüm paylaşımlar bu bölümde yer alır.

Hakkında : Bu bölümde tüm ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Aşağıdaki resimdeki gibi kullanıcılara sunmak istediğiniz tüm bilgileri doldurabilirsiniz.

facebook7

Fotoğraflar : Bu bölümde paylaşımını yaptığınız yada yüklediğiniz tüm fotoğraflar yer almaktadır.

Sayfanının Düzenlenmesi

[su_divider top=”no” divider_color=”#dedede” size=”5″][/su_divider]

Oluşturduğunuz sayfayı düzenlemek için Ayarlar butonuna tıklayın. Burada sayfanızla ilgili olarak genel tüm ayarlara ulaşabilirsiniz.

facebook9

Facebook Sayfası Üzerinde Seo işlemi

[su_divider top=”no” divider_color=”#dedede” size=”5″][/su_divider]

Facebook sayfanızı Google indekslediğinde, açıklama kısmında görüntülenecek olan metni belirleyebilirsiniz. Bu birnevi Meta Açıklama diyebiliriz.

Alttaki resimdeki gibi kısa ve uzun açıklama kısımlarını doldurduğunuzda bu kısımlar size google arama sonuçlarında meta açıklama olarak fayda sağlayacaktır.

facebook10

Arama sonuçlarında alttaki gibi gözükecektir. Verdiğim örnek farklı bir siteye aittir. Sizinki de böyle gözükecektir.

facebook11

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz