infografik oluşturma için kullanabileceğiniz web siteleri

0
487

infografik oluşturma konusunda oldukça başarılı web siteleri bulunmaktadır. Genelde premium üyelik ve ücretsiz paketler sunan bu web sitelerinden herhangi bir ücret ödemeden de infografik oluşturabilirsiniz.

infografik nedir?

[su_divider top=”no” divider_color=”#dedede” size=”5″][/su_divider]

İnfografik, son dönemlerde oldukça popüler olan ve makalelerin text yazılar yerine resimlerle oluşturulduğu içerik türüdür. İnfografikler hazırlaması zahmetli de olsa, gerek görsel olarak gerekse paylaşım kolaylığı ve fazlalığı olarak oldukça kullanışlıdır.

Yabancı sitelerde bu durum aslında oldukça yaygındır. Ülkemizde de zamanla kullanımının yaygınlaşacağını düşünüyorum.

İnfografiğin en büyük kullanım kolaylığı ise bilgisayarınıza kaydedip internet bağlantısı olmasa bile makaleyi okuyabilmenizdir.

infografik oluşturma konusunda en başarılı web siteleri

Canva Infographic Maker

infografik oluşturma canvaCanva İnfographic Maker oldukça güçlü ve sürükle bırak özelliği ile rahatça kullanabileceğiniz online infografik aracıdır.Broşürler, sunumlar, kartvizitler gibi birçok kategoride görseller oluşturabilirsiniz. İçeriğindeki yüzlerce resim,ikon,font desteği sayesinde farklı tasarımlar ortaya çıkartabilirsiniz. İçerisinde hazır ve ücretsiz olarak sunulan şablonlardan dilediğinizi seçerek hızlıca infografik oluşturabilirsiniz.

Vizualize

infografik oluşturma vizualizeVizualize online aracı ile kendinize özel iş,okul,bilgi ve deneyimlerinizi içeren cv tarzında bir infografik oluşturabilirsiniz. Ayrıca görsel olarak istatistiksel grafikler de dahil edebilirsiniz.

Google Developers

infografik oluşturma google chartGoogle grafik araçları ücretsiz, oldukça kolay kullanımlı ve güçlüdür. Web sitenizin görünümüne ve istediğiniz özelliklere göre istatistiksel grafik şablonları arasından seçim yaparak kişiselleştirebilirsiniz. Gerçek zamanlı olarak grafikleri web sitenize entegre edebilirsiniz.

Easel.Ly

infografik oluşturma easelyEasel.ly , yüzlerce ücretsiz infografik şablonu sunan oldukça kolay kullanımlı online bir araçtır.Şekiller, çizgiler, ok işaretleri, yazı tip ve türleri, mini grafikler ,ikonlar gibi oldukça detaylı ayarlar ile tamamen kişilleştirebilmeniz mümkün.

Piktochart

infografik oluşturma piktochartPiktochart benim en favori araçlarım arasında yer alan oldukça kullanışlı bir infografik aracıdır.İçerisinde kullanabileceğiniz yüzlerce font,resim,ikon vb materyal bulunmaktadır.

Visme

infografik oluşturma vismeVisme benim diğer favori infografik aracımdır. Farklı ücretsiz hazır şablonları ve tasarım araçlarıyla oldukça kolay kullanıma sahiptir. Oluşturduğunuz infografiği bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Venngage

infografik oluşturma venngageVenngage kullanımı oldukça kolay ve hızlı infografik oluşturma aracıdır. Şablon ve tasarımlar içerisinden dilediğinizi seçerek kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

infografik oluşturma konusunda benim favorilerim olan piktochart ve visme araçlarını kullanmanızı tavsiye ederim.

infografik nasıl oluşturulur videolu anlatım

[su_divider top=”no” divider_color=”#dedede” size=”5″][/su_divider]

Aşağıdaki videoyu visme.co adresinden infografik oluşturarak hazırladım. Size kullanılan araç ve nasıl kullanılacağı konusunda fikir vermesi amacıyla ilk etapta yardımcı olacaktır. İnfografik oluşturmak aslında sizin hayal gücünüzle sınırlıdır. Ücretsiz sürümündeki araçlarda oldukça kullanışlı.

infografik dosyasını bilgisayara kaydetme

[su_divider top=”no” divider_color=”#dedede” size=”5″][/su_divider]

Oluşturduğunuz infografik dosyasını resim olarak kaydetmek için üst kısımda yer alan Publish butonuna tıklıyoruz. Açılan küçük pencere içerisinde Download Sekmesine tıklıyoruz ve sol kısımdan download butonuna tıklayarak bekliyoruz ve indirme işlemi başlıyor.

infografik dosyasını bilgisayara kaydetme

infografik örneği

[su_divider top=”no” divider_color=”#dedede” size=”5″][/su_divider]

Bu yazı için Visme sitesinden oluşturduğum infografik aşağıdadır.

infografik oluşturma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz