Rich snippets wordpress sistemlerinde nasıl kullanılır?

2
189
rich_snippet_cover

Rich snippets ile Google’de arama yaparken mutlaka karşılaşmışsınızdır. Google güncellemelerinden önce arama sonuçlarında çokça karşımıza çıkmakla birlikte, güncellemelerden sonra belirli kriterler ile değerlendirilerek gösterilmeye başlanmıştır.

Rich Snippets Nedir?

[su_divider top=”no” divider_color=”#dedede” size=”5″][/su_divider]

Rich snippets arama sonuçlarında sitenizin yıldızlı bir değerlendirme türünde gösterilmesini sağlayan bir Seo uygulamasıdır.Listelenen sonuçlar bazen yazarın avatarı (kullanıcı resmi) ile de görüntülenebilir. Bazen hem yıldız, hem de avatar ile görüntülenebilir.

rich-snippet

[su_note note_color=”#ededed”] Bilgilendirme : Önceleri, gerekli düzenlemeleri ve eklentileri kullanan her site bu şekilde listelenebiliyordu. Fakat son güncellemelerden sonra Google bu listeleme türünü filtreleyerek sadece kendi istediği sitelerde görüntülenmesini sağladı. [/su_note]

Yani içeriklerinizin ve sitenizin kalitesi Rich Snippet gösteriminde çok önemlidir. Yazdığınız yazıların seo uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Bu konuda yazmış olduğum Seo uyumlu makale nasıl yazılır teknikleri nelerdir? konulu makalem yardımcı olacaktır.

WordPress sistemlerinde Rich Snippets altyapısını oluşturan birtakım eklentiler bulunmaktadır. Bu makalemde bu eklentilerin neler olduğuna değineceğim.

En iyi wordpress Rich Snippets eklentileri

[su_divider top=”no” divider_color=”#dedede” size=”5″][/su_divider]

All In One Schema.org Rich Snippets

rich snippets

Alanında en kaliteli  eklentilerinden birisidir.

Rich-Snippet-detay

30.000 den fazla kullanıcısı bulunan bu eklenti ile ürün değerlendirme,aktivite,tarif,uygulama,resim, fiyat, yazar gibi farklı detaylarla birlikte, içeriklerinizin neyle ilgili olduklarını belirtebilirsiniz. Eklentiyi yükledikten sonra Admin panelinizde yer alan Rich Snippets menüsünden gerekli ayarları yapabilirsiniz. Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.

Rich Snippets WordPress Eklentisi

Rich-Snippets-WordPress-eklentisi

Premium bir eklenti olmakla birlikte dilerseniz kendinize özel Rich Snippets oluşturma imkanı da sunuyor. Eklentinin kendi içerisindeki bazı desteklediği türler şunlardır;

  • Değerlendirme ve Oylama
  • İnsanlar
  • Ürünler
  • İş ve organizasyonlar
  • Tarifler
  • Aktiviteler
  • Müzik

Eklentiyi buradan inceleyebilirsiniz.

Rich Contact Widget

Rich-Contact

Microdata & microformats destekleyen farklı ücretsiz bir snippet uygulaması. Eklenti yerel firmalar için son derece kullanışlı. Adres ve iletişim bilgileri desteği sayesinde gayet başarılı bir eklenti. Buradan indirebilirsiniz.

kk Star Ratings

KK-Star-Rating

Google arama sonuçların yıldızlı gösterim sağlayan, geniş kapsamlı en iyi snippet eklentilerinden birisidir. Ayrıca en fazla oy alan yazılarınızı, sidebarda göstermeniz için widget desteği de sunmaktadır. Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.

Google SEO Pressor

Google-Rich-Snippet

Kullanıcı dostu arayüzü ve güçlü altyapısıyla başka bir popüler snippet eklentisi. Değerlendirme, oylama, aktiviteler, Mp3 indir gibi farklı snippet desteği bulunmaktadır. Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.

WP Product Review

WP-Product-Review-eklentisi

Detaylı bir ürün değerlendirme, yorumlama eklentisidir. Renkler, ikonlar gibi birçok özelliği kişiselleştirebilmenize imkan sağlamaktadır. Buradan indirebilirsiniz.

Testimonials Showcase

Testimonials-Showcase

Ücretli bir eklenti olan Testimonials Showcase eklentisi,kişisel yorumları, ürün yorumlarını , referansları slide şeklinde göstermenizi sağlıyor. Eklentiyi buradan inceleyebilirsiniz.

Taqyeem WordPress Review Plugin

Taqyeem

WordPress sitenize modern bir değerlendirme ve oylama sistemi ekleyen ücretli bir eklentidir. Yazı tipleri, renkleri, ikonları temanızla uyumlu bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Ayrıca microdata ve schema desteği de bulunmaktadır. Eklentiyi buradan inceleyebilirsiniz.

2 Yorumlar

  1. hocam google aramalarında yıldızlı sonuç almak için Yet Another Stars Rating eklentisini kullanıyorum ve işe yarıyor. bu eklentiyle birlikte zengin kartlar ile ilgili sonuç alabilir miyim?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz