Sosyal Medya

Socialpilot ile içeriklerinizi otomatik olarak paylaşın

socialpilot Socialpilot ile içeriklerinizi otomatik olarak paylaşın

İçeriğinizi tüm popüler sosyal medya hesaplarında bir tıklama ile yayınlamak ister misiniz? İçerik tanıtımındaki en popüler araç olan Socialpilot nedir, nasıl kullanılır birlikte inceleyelim.

Websitenizdeki içeriklerin sosyal medya hesaplarınızda paylaşılması son derece önemlidir. Çok fazla takipçi yada arkadaşınız varsa Facebook, Twitter ve Linkedin içeriklerinizi paylaşmak ve tanıtmak için muhteşem araçlardır. Bu araçlar içeriklerinizin farklı kişiler tarafından birbirleriyle paylaşmaları ve sitenize hit sağlamak için faydalıdır.

Socialpilot Nedir?

Socialpilot birden fazla sosyal medya hesabına sizin belirlediğiniz zamanlarda içeriklerinizin gönderimini sağlar. Sistemin ücretsiz versiyon ve ücretli versiyonu bulunmaktadır. ücretsiz versiyonunda sadece 3 servisi kullanabiliyorsunuz. Bunlar Facebook,Twitter ve Linkedin. Uygulama ve google chrome tarayıcı eklentisi olarak iki farklı kullanılabilir vesiyonu mevcut. Şimdi bu aracı nasıl kullanabileceğimizi inceleyelim.

Socialpilot’a Nasıl Kayıt Olunur?

Önce Socialpilot adresine giderek Get Started tıklıyoruz.

social1

Gelen ekranda ücretli ve ücretsiz paketleri göreceksiniz. İlkini yani ücretsiz versiyonu seçiyoruz. Bu versiyondaki özellikler ise şunlar;

 • 3 sosyal medya hesabı bağlayabilme
 • günlük 10 içerik yayınlayabilme
 • 30 adet içeriği zamanlayabilme
 • İçerik keşfi ve içerik tavsiyeleri

social pilot kayıt

Gelen ekrandan tüm bilgileri dolduruyoruz ve Register seçerek devam ediyoruz.

socialpilot kayıt2

E-mail aktivasyonu geldiğinde tıklayarak aktive ediyoruz. Ve Sisteme giriş yapıyoruz.

socialpilot email aktivasyon

Sisteme giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken ilk iş sosyal Medya hesaplarınızı sisteme tanımlamaktır. Bunun için Connect Account seçiyoruz.

socialpilot hesaplar

Listelenen hesaplara ait Connect Account butonu ile kolaylıkla hesapları bağlayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra gönderileriniz için ileri tarihli takvim zamanlaması seçeneklerini görebilirsiniz.

socialpilot zamanlama

Sol Menüden Manage Accounts tıkladığınızda tüm hesaplarınız listelenecektir. Zamanlama eklemek yada düzenlemek istediğiniz hesabın karşısında yer alan Edit butonu ile gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

socialpilot liste

Her hesap için zamanlama ayrı ayrı yapılmaktadır. Fakat hepsi için aynı zamanı belirleyebilirsiniz.

Socialpilot içerik nasıl eklenir?

Hesapları bağlayıp zaman ayarlarını yaptıktan sonra sol menüden Create Post seçerek içerik ekleme bölümüne geçiyoruz.

socialpilot içerik ekleme

 1. İçerik ekleme bölümü
 2. İçerik giriş bölümü
 3. Hangi hesaplarda yayınlanacağı
 4. Yayınlama Aracı menüsü
 5. Şimdi Paylaş
 6. Yazıyı Zamanla

İçerik giriş bölümüne içeriğinizin linkini yapıştırın ve  sağ taraftan hangi hesapta yayınlanacağını seçin. Alt tarafta içeriğinizin nasıl paylaşılacağına dair önizlemeyi görebilirsiniz.

socialpilot içerik paylaş

Herşey tamam ise Add to Quene butonunun yanındaki küçük ok işaretine tıklayın ve içeriğinizi ister şimdi yayınlayın isterseniz daha sonra yayınlamak üzere zamanlayın.

Gönderilerinizin durumu gözlemlemek için sol menüden Manage Posts seçiyoruz.

social4

Üst kısımda gönderinizin durumuna göre kategorilendirilmiş sekmeler mevcut.

Bunların anlamları şöyle:

 • Quened = Sırada Bekleyen
 • Unscheduled = Zamanlanmamış
 • Error = Hata oluşan içerik
 • Delivered = Yayınlanmış İçerikler

Google Chrome tarayıcısında kullanabileceğiniz Socialpilot google Chrome Extension dosyasını buradan indirerek tek tıklamayla içeriklerinizi kolayca paylaşabilirsiniz.

Socialpilot Hakkında

Socialpilot tarzında farklı websiteleri mevcut. Bunlardan bazıları Buffer ve Hootsuit'tir. Lakin Socialpilot'un en önemli özelliği ise premium yani ücretli versiyonunun aylık 4 dolar gibi çok cüzi bir ücretle sunuluyor olması. Diğerlerinde bu rakam ortalama 10 dolardan başlıyor. Kıyasladığımızda gayet iyi rakam diyebiliriz. Sosyal Medyayı çok etkin kullanıyor ve sürekli olarak içeriklerinizi paylaşıyorsanız ücretli versiyonunu kullanmanız size büyük kolaylık sağlayacaktır.

3 Yorum

Yorum yapmak ister misin?

bitcoin satın al

Pin It on Pinterest