Sponsor

Toplu Mail Gönderimi Yaparak Ürünlerinizi Pazarlayabilirsiniz

toplu mail

Toplu mail gönderimi yaparak ürün tanıtımı yapmak son yıllarda pek çok firmanın ortak reklam ve pazarlama yöntemi diyebiliriz. Bu yöntemin oldukça düşük maliyetli olması ve geri dönüşlerin yüksek olması gibi avantajları email pazarlamanın daha çok tercih edilmesine neden olmaktadır. Bu yazımızda da toplu mail gönderimi yapılırken hangi taktikleri uygulamak gerekiyor ve genel olarak dikkat edilmesi gerekenler üzerinde durduk.

Mail yolu ile tanıtım ve pazarlama çalışmalarının yürütülmesi esasında toplu mail ile başarılı olmaktadır. Ancak bunun için pek çok hususa dikkat etmek gerekiyor. Örneğin toplu mail kapsamında maillerin gönderileceği kişi ya da kişi gruplarının ad-soyad, yaş, cinsiyet durumu gibi kriterlerinin özelleştirilmesi ve bu doğrultuda mail oluşturarak toplu mail gönderiminin uygulanması gerekmektedir. Bu sayede email açılma ve tıklanma oranları artarken geri dönüş oranları yükselmektedir.

Toplu Mail ile Tanıtım ve Pazarlama Yapmak

Toplu mail çalışmaları en etkili pazarlama ve tanıtım  yöntemlerinden birisi olarak ifade edilse de esasında email pazarlama olarak da ifade edilen tekniğin etkin bir şekilde uygulanmasını sağlayan bir yöntemdir. Bu nedenle, toplu mail gönderimi ile başarılı bir şekilde tanıtım ve pazarlama çalışması yürütmek isteyen bir işletmenin, öncelikli olarak mail pazarlama konusunda bilgi edinmesi ve bu konu hakkında da tekniklere hakim olması gerekmektedir. Sonrasında mail pazarlama teknikleri ile firmaya ait reklam stratejilerini etkili bir şekilde bir araya getirmesi, zengin bir mail içeriği oluşturarak, hedef kitleye ulaşması söz konusu çalışmalar için başarının anahtarıdır diyebiliriz.

Öyleyse, mail pazarlama yönteminin tam olarak ne olduğunu, kapsamını ve inceliklerini daha yakından ele alalım…

Email Pazarlama Nedir?

Email pazarlama, toplu mail gönderimi gibi çalışmaları da kapsayan, esasında herhangi bir firmanın ürün ya da hizmetlerini hedef kitleye tanıtabilmesi ya da pazarlamasını sağlayan mail çalışmalarının bütünü olarak ifade edilebilir. Bu mail çalışmalarının başarılı bir şekilde sonuçlandırılabilmesi tamamen söz konusu çalışmaların sürecinde elde edilecek geri dönüşlere bağlıdır. Geri dönüşüm oranının yüksek olması demek temel amaç olan “düşük bütçeyle, etkili tanıtım ve pazarlama yapmak” amacını tam anlamıyla gerçekleştirebilmiş olmak anlamına gelir.

Burada firmaların üzerinde durması gereken asıl konu ise geri dönüşüm oranının yükseltilmesidir. Nitekim her şey sadece hedef kitleye mailin ulaştırılması ile yeterli olmamaktadır. Bununla birlikte gerektiğinde mail içeriğinin zenginleştirilmesi, etkili sunum ve tanıtım grafiklerinin sağlanması ve aynı zamanda da gerektiğinde maile ek dosya ekleme gibi gereklilikler sağlanmaktadır. Bu da, alanında profesyonel bir mail içeriği düzenleyicisi ve toplu mail gönderimi yazılımı ya da servisi ile çalışmayı gerekli kılmaktadır. Bu kapsamda MailGraf sadece email pazarlama çalışmaları için özel olarak geliştirilmiş ve çok daha fazlasını da yapabilmenize imkan sağlayan profesyonel bir servistir.

MailGraf Toplu Mail Gönderimi ve Profesyonel Mail İçeriği Hazırlama

MailGraf, başarılı email pazarlama tekniklerini uygulamak, zengin bir mail içeriği oluşturmak, etkili bir tanıtım ve pazarlama gerçekleştirmek ve çok daha fazlası için beklentilerinizi karşılayacak bir yazılımdır. Saatte 100 Milyon gönderim yapabilme kapasitesi bulunur ve saniyede kaç email gönderimi yapıldığını, hangi cihaz ve işletim sistemlerinden açılma olduğunu detaylı raporlama panelinden ölçümleyebilirsiniz. Özetle belirtecek olursak MailGraf ile;

  • Toplu mail gönderimi yapabilir,
  • Zengin görsel içerikli mail ile etkilim tanıtım hazırlayabilir,
  • Toplu mail gönderimi yaparken yaş, cinsiyet gibi gruplar doğrultusunda hedef kitleyi özelleştirebilir,
  • Mail ek dosyaları ekleyebilir (Pdf, Zip, Doc vb),
  • HTML alt yapısı ile zengin bir mail içeriği oluşturabilir,
  • Gelişmiş API entegrasyonu ile yönlendirme yapabilir,
  • İstatistikleri görüntüleyebilir ve tüm bu çalışmaları analiz edebilirsiniz.

Sonuç olarak

Mail pazarlama en etkili ve en düşük bütçeli tanıtım ve pazarlama tekniğidir. Bunun için en cazip toplu mail fiyatları sunan ve aynı zamanda da zengin mail içeriği oluşturmanıza imkan sağlayan doğru yazılım ve yüksek performanslı profesyonel bir servisi tercih etmek gerekiyor.

Yorum yapmak ister misin?

bitcoin satın al

Pin It on Pinterest