Wordpress Eklentileri

WordPress için en iyi 8 ısı haritası eklentisi

Isı haritası, kullanıcıların web siteniz de nerelere daha fazla tıkladığını ve yoğunlaştığını gösteren termal haritalardır. Bu haritalar sayesinde, yaptığınız reklam yerleşiminin performanslarını değerlendirebilir, yeni yerleşimler yapabilir gelirlerinizi arttırabilirsiniz. Kısaca ısı haritaları sitenizde kullanıcıların en fazla tıkladığı alanları kaydeder ve raporlar.

Clicky Analytics

Google Analytics ile entegre çalışabilen popüler bir ısı haritası eklentisidir. 700000 den fazla kişinin kullandığı bu eklentinin kullanımı son derece basittir.

Clicky ısı haritası eklentisi

Clicky ısı haritası eklentisi

SumoMe

100000 wordpress kullanıcısı bulunan sumome, aynı zamanda ücretli ve ücretsiz versiyonu da bulunmaktadır.

sumome

sumome ısı haritası eklentisi

CrazyEgg Heatmap Tracking

Crazyegg diğer ısı haritası eklentilerinin aksine, tracking yani bilgi toplama ve hesaplama konusunda diğerlerinden daha iyi bir analiz servisi sunmaktadır. Standart özellikleri ücretsiz olan bu eklentinin ileri düzey özelliklerini kullanmak isterseniz aylık 9$ ücreti bulunmaktadır.

ısı haritası eklentisi

Reinvigorate

Gerçek zamanlı olarak kullanıcıların nerelere yoğunlaştıklarını bu eklenti sayesinde görebilirsiniz.

ısı haritası eklentisi

SessionCam

Sessioncam ziyaretçilerin tüm davranışlarını kaydeden bir eklentidir. Mouse hareketlerinden tutun form doldurma hareketlerine kadar tüm detayları kaydedebilmektedir. Eklenti ücretsiz olmasıyla birlikte aylık 500 sayfa analiz limiti bulunmaktadır.

 

ısı haritası eklentisi

Mousflow For WordPress Heatmap

Sessioncam eklentisine benzeyen bu eklenti ile mouse hareketleri, sayfa kaydırma hareketleri (scroll), form verileri, klavye yazımları gibi farklı farklı bilgileri inceleyebiliyorsunuz. Ücretsiz ve premium olmak üzere iki versiyonu bulunan sistemin ücretli versiyonu aylık 10$

ısı haritası eklentisi

Lucky Orange

Lucky orange eklentisinin diğerlerinden farkı sitenizde anlık olarak aktif kullanıcılarla chat yapabiliyorsunuz. Kullanıcıların siteyle olan etkileşimlerine ait tüm dataları toplayabiliyor. Bir kullanıcı problem yaşadığında anlık olarak chat sistemi sayesinde müdahale edebiliyorsunuz.

ısı haritası eklentisi

Ptengine – Heatmap Analytics

Ptengine aynı zamanda bir trafik analiz eklentisidir. Farklı domainler içinde datalar oluşturabilmenize imkan veren bu eklenti aynı zamanda responsive özelliklidir. Isı haritası ise diğerlerine nazaran daha detaylıdır. Birden fazla cihaz için harita görüntüleme (akıllı telefonlar,tablet gibi), tıklama haritası, sayfa analizi gibi detaylar mevcuttur.

ısı haritası eklentisi

Yorum yapmak ister misin?

bitcoin satın al

Pin It on Pinterest