WordPress için en iyi benzer yazılar eklentileri detaylı inceleme

11
146

WordPress için en iyi benzer yazılar eklentilerini hazırladığım bu listede, en popüler benzer yazılar eklentileri için detaylı açıklamaları bulacaksınız. WordPress için benzer yazılar eklentileri kullanmak, ziyaretçilerinize web sitenizdeki benzeri içeriği, okuduğu makalede veya sayfada göstermenize yardımcı olur. Bu sayede, kullanıcılar sitenizde daha fazla vakit geçirir dolayısıyla kullanıcıların katılımını ve sitede kalma süresini arttırır.

Benzer konulardaki içeriklerin görüntülenmesinin yanı sıra, bu eklentiler, eskiden kalma arşivinize gömülmüş ve trafik almayan yazılarınızın da tekrar gösterimini ve ziyaret edilmesini böylece güncellenmesini de sağlar.

WordPress eklenti deposunda birçok farklı özellikli wordpress için benzer yazılar eklentisi bulunmaktadır. Bu makalede, sitenize uygun bir karar vermenize yardımcı olması için mevcut sekiz ücretsiz en iyi ücretsiz eklenti eklentisini inceleyeceğim.

WordPress için en iyi benzer yazılar eklentileri

[su_divider top=”no” divider_color=”#dedede” size=”5″][/su_divider]

Yet Another Related Posts Eklentisi ( YARPP )

Wordpress için en iyi benzer yazılar eklentileri yarpp

YARPP benzer yazılar eklentisi, 300.000’den fazla aktif yükleme ve 4 yıldızlı bir derece ile, en popüler wordpress için en iyi benzer yazılar eklentilerinden biridir. Eklenti, bir makalenin ilgili olup olmadığını doğru bir şekilde belirlemek için gelişmiş ve çok yönlü bir algoritma kullanır ve algoritma yazı içeriği, başlık, etiket ve kategorileri dikkate alarak en iyi sonucu verir.

Ek olarak, eklenti, benzer makalelerin nasıl görüntüleneceğini kontrol etmenizi sağlayan kullanışlı bir şablon sistemi ile birlikte gelir. Ayrıca daha esnek bir görünüm için farklı yazı türlerini de destekler..

Eğer web sitesinizde oldukça fazla içerik varsa bu durum fazla kaynak kullanımı gerektirebilir. Fakat Yet Another Posts eklentisi işlemleri kendi sunucularında gerçekleştirdiği için sitenize herhangi bir yük bindirmez. Bu özellik eklentinin Pro sürümünde bulunmaktadır.

Contextual Related Posts

Wordpress için en iyi benzer yazılar eklentileri contextual-related-posts

Contextual Related Posts Eklentisi, 60.000’den fazla aktif yükleme ve 4.8 yıldız derecelendirmesi ile popüler olmuştur. Contextual Related Posts Eklentisi, benzer konuları görüntülemek için kısa kodlar kullanmanızı sağlayan çok basit bir ayar sayfası ile gelir ve aynı zamanda görselliğin artırılması için küçük resim desteği de sunar.

Eklenti sadece benzer içeriğin başlığını değil aynı zamanda doğru içeriği göstermek üzere benzer konuların içeriğini de tarayarak doğru konuları listeler.

Ne yazık ki, eklenti küçük resimleri görüntülemek için herhangi bir şablon desteği sunmuyor. Bu, kullanıcıların kendi CSS’lerini oluşturmaları anlamına gelir.

Yuzo Related Post

Wordpress için en iyi benzer yazılar eklentileri yuzo-related-post

Bu listede, en hızlı ve en popüler benzer konular eklentilerinden biri olarak kabul edilen bir başka eklenti ise Yuzo Related Post, 20.000+ aktif yükleme ve 4.6 yıldız derecesine sahip. Kaliteli bir benzer konular eklentisinden beklediğiniz özelliklerin tümüne sahiptir ve tüm içeriği (Yayınlar, Sayfalar ve Yayın Türleri) de destekler.

Yuzo Related Post eklentisi kullanımı ve kurulumu son derece basittir. Çok sayıda seçenek içeren son derece özelleştirilebilir bir widget’a sahiptir ve kullanıcılar kolayca kendine özgü stiller oluşturabilir. Metnin özelleştirilmesi, dahili önbellek, arka plan, ziyaret sayımı, diğer inanılmaz seçeneklerle eklentiyi ön plana çıkarıyor. Eklenti aynı zamanda kapsamlı özelleştirebilme desteği sunar ve herhangi bir widget alanına ekleyebilirsiniz.

Yuzo Related Post eklentisi son derece hızlı olmasına rağmen, bu makaledeki diğer eklentiler kadar hafif bir yapıya sahip değildir.

Jetpack – Related Posts Module

Wordpress için en iyi benzer yazılar eklentileri jetpack

Jetpack, 1 milyondan fazla aktif yüklemeye ve 4 yıldızlı derecelendirmeye sahip en popüler ve güçlü WordPress eklentilerinden biridir. Birçok özelliği içerisinde barındırır ve Benzer konular modülü bunlardan sadece bir tanesidir.

Kullanımı basittir ve ayarlamaları oldukça kolaydır. Ayarları yapıldıktan sonra,Benzer içeriği bağlantı listesi şeklinde veya seçilen ayara bağlı olarak küçük resimlerle görüntüler.

Inline Related Posts

Wordpress için en iyi benzer yazılar eklentileri inline-related-posts

Inline Related Posts eklentisi, benzer konular eklentilerinin yaptığının aksine, içeriğinizin altında göstermek yerine içeriğinizdeki ilgili bağlantıları otomatik olarak içeriğinizin belirli bölümlerindegöstermeye yardımcı olan bir eklentidir. Eklentinin kurulması kolaydır ve içeriğinizde benzer bağlantıları görüntülemek istediğiniz yeri seçebilmenizi sağlar. Benim favori eklentilerim arasında yer alan oldukça faydalı bir eklentidir. Ayrıca sitenizi yorma kasma gibi dezavantajları da yoktur.

Related Posts for WordPress

Wordpress için en iyi benzer yazılar eklentileri related-posts-for-wordpress

Related Posts for WordPress eklentisi  7.000’den fazla aktif yüklemeye ve 4.6 yıldız derecesine sahiptir. Diğer popüler WordPress benzer konular eklentilerine alternatiftir, daha hızlı ve daha az kaynak kullanımı vardır. Benzer konuları görüntülemek için bir önbellek kullanır ve daha fazla performans gösterir.

Eklenti, benzer yayınların hem minik resmini hem de metin görüntüsünü görüntülemeyi destekler ve ayarlarını yapmak oldukça kolaydır. Sitenizi, kendi önbelleğini kullandığı için yavaşlamayacaktır.

WordPress Related Posts

Wordpress için en iyi benzer yazılar eklentileri wordpress-related-posts

Bu kategorideki bir diğer güçlü bir eklenti ise Zemanta’nın WordPress Related Posts eklentisidir. 4 yıldızlı derecelendirme ve 100.000’den fazla aktif yüklemeye sahiptir. Eklenti otomatik olarak benzer içeriği yazınızın sonuna ekler ve diğer benzer konular eklentilerine kıyasla eşsiz ve zarif tasarımlar sunar. Ayrıca, ekstra esneklik istiyorsanız, özel CSS ve diğer gelişmiş ayarları kullanarak widget tasarımını da elle yapılandırabilirsiniz..

WordPress Related Posts, her yayın için ilgili içeriği manuel olarak seçebileceğiniz veya eklentinin kendisinin otomatik olarak benzer yayınları önerebileceği bir seçenekle birlikte gelir.

Shareaholic

Wordpress için en iyi benzer yazılar eklentileri shareaholic

Shareaholic, 100.000’den fazla aktif yüklemeye ve 4 yıldızlı derecelendirmeye sahip başka popüler bir eklentidir. Eklenti başlangıçta bir sosyal medya paylaşımı eklentisi olarak başladı ve benzer konular özelliği daha sonra eklendi. Eklenti sadece ilgili yazıları görüntülemekle kalmıyor aynı zamanda sosyal paylaşım düğmelerini, takip düğmelerini entegre etmek için de kullanılabiliyor.

Ayarlar oldukça basit ve yapılandırılması kolaydır ayrıca eklenti size site tasarımınıza uyacak şekilde benzer konuların tasarımını seçme imkanı da sunar.

Sonsöz

WordPress için en iyi benzer yazılar eklentilerinden dilediğinizi seçerek web sitenizde kullanabilir ve kullanıcı etkileşimini, hemen çıkma oranını düşürebilirsiniz.

 

11 Yorumlar

 1. Bu eklentilerin mantığını kullanarak kendi benzer yazılarımı yaptım daha ciks oldu sanki 🙂 hemen altına da arama bölümünü ekledim varya üff tadından yenmiyor valla.
  Eklentiler için teşekkürler reyiz 🙂

 2. hocam eline sağlık WordPress Related Posts tam bana göre oldu yanlız bunu random post diye çevirme durumumuz varmıdır aslında ben tam WordPress Related Posts plugin tarzında her yazının altına random post eklentisi aradım ama bulamadım kod olayı girdiği için sıkıntı oldu tema demo versiyon css koda müdahale edemiyosun 🙁

 3. Hocam Inline Related Posts çok beğendim fakat ilgili yazıyı kısmını makalemin sonuna koyuyor hep yazı arasında olması için ne yapmalıyım?

 4. merhaba sadri bey.

  bu yazının içinde yer alan “İlgini Çekebilir” kısmını nasıl yaptığınız.
  Eklentimidir bu? Yoksa kodlama şeklinde mi yaptınız.
  Paylaşabilirmisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz