WordPress için ücretli abonelik eklentileri ile içeriklerinizi gizleyin

2
234
Wordpress için ücretli abonelik eklentileri ile içeriklerinizi gizleyin

WordPress için ücretli abonelik eklentileri ile içeriklerinizi gizleyerek ister para kazanabilir isterseniz de sosyal medya da paylaşılmalarını sağlayabilirsiniz.

Eğer premium içerikler ile oluşturulmuş bir web siteniz var ve içeriklerinizi belirli bir ücret karşılığında sunduğunuz abonelikler ile ziyaretçilerinize göstermek isterseniz mutlaka ücretli abonelik,üyelik vb eklentiler kullanmalısınız. Bu makalede sizlere bu konuda faydalı olabileceğini düşündüğüm bazı eklentileri tanıtacağım.

WordPress için ücretli abonelik eklentileri

[su_divider top=”no” divider_color=”#dedede” size=”5″][/su_divider]

Membership

Wordpress için ücretli abonelik eklentileri

Membership eklentisi , WPMU DEV‘ın kendi premium üyelik eklentisidir. Bu eklenti ile ücretli veya ücretsiz olarak içeriklerinizi sunabilirsiniz. İçeriğinizi üyelik seviyelerine, ya da zamana göre yayınlayabilirsiniz. Bu eklenti ile sitenizin herhangi bir bölümünü, forumlar, soru ve cevaplar, videolar veya başka herhangi bir bölüm olmak üzere ücretli yada üyelikli hale getirebilirsiniz. Eklenti PayPal, 2Checkout  vb ödeme sistemlerini desteklemektedir. Membership eklentisinin ücretsiz sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Users Ultra

Wordpress için ücretli abonelik eklentileri 2

Users Ultra eklentisi üye olmayan ziyaretçilerden içeriği gizlemenizi sağlar. Forumlar yada farklı bölümleri ücretli olarak sunabilirsiniz. Eklenti PayPal ile entegredir.Üyelikleri belirli bir süre için yada sınırsız olarak ayarlayabilirsiniz. Bu eklentinin bir başka artısı, otomatik olarak kullanıcıları eposta listesine eklemenize izin vererek MailChimp ile entegre çalışmasıdır.

User Access Manager

Wordpress için ücretli abonelik eklentileri 3

User Access Manager eklentisi, gruplar oluşturmanıza, kullanıcıları bu gruplara atamanıza ve daha sonra hangi bölümlere erişip erişemeyeceğini ayarlamanızı sağlar .Yukarıdaki WPMU DEV üyelikleri gibi tam teşekküllü bir üyelik eklentisi olmasa da, içeriğin belirli gruplarla sınırlandırılması için daha basit bir yoldur.

Password Protect

Wordpress için ücretli abonelik eklentileri 4

WPMU DEV’ın Şifre Koruma eklentisi olan Password Protect (ücretlidir) WordPress’deki tüm yazıları veya sayfaları şifreyle koruyabilmenizle birlikte, bir epostanın veya sayfanın yalnızca bir bölümünü şifreyle gizlemenize ve böylece ihtiyacınız olduğunda daha hassas bir kontrol sağlamanıza izin verir.

Social Marketing

Wordpress için ücretli abonelik eklentileri 5

Social Marketing (ücrelidir) WPMU DEV’ın içerik kilitleme eklentisidir. Herhangi bir metin ve fotoğraf için indirme yada görüntüleme kilidi ekleyebilirsiniz. Ziyaretçiler bu kilidi açabilmek için içeriğinizi sosyal medyada paylaşmalıdır.Paylaşılacak içerik, özel posta türlerinde oluşturulur ve istediğiniz posta veya sayfaya eklenebilir.

Onepress Social Locker

Wordpress için ücretli abonelik eklentileri 6

OnePress Social Locker, içeriğinizi kısa kodlarla (shortcode) kolayca gizleyebilir ve bu gizli içeriği ziyaretçilerin görmesi için Facebook’da beğenmesini, Twit atmasını ya da Google + ‘da paylaşması gerekir. Arka plandaki mesajın başlığını ve metnini görsel düzenleyiciyle değiştirebilirsiniz.

Content Lock

Wordpress için ücretli abonelik eklentileri 7

Content Lock eklentisi , girdiğiniz kısa kod türüne bağlı olarak içeriği gizleyen basit bir eklentidir. Kısa kod seçenekleri arasında oturum açma veya oturumu kapatma, kullanıcı düzeyleri, kullanıcı özellikleri, URL parametreleri, şifre girişi ve tıklanabilir bağlantılar bulunmaktadır. NOT: Eklenti en son 2 yıl önce güncellenmiştir.

Pay Per View

Wordpress için ücretli abonelik eklentileri 8

WPMU DEV’in Pay Per View eklentisi (ücretli) bir kerelik bir ödeme veya bir abonelik modeli olarak dijital içeriği satmanızı sağlar. Eklenti, PayPal ve  kredi kartıyla ödeme almanıza imkan sağlıyor.Kullanıcılar Facebook, Twitter veya Google+ ile oturum açabilirler.

Content For Money

Wordpress için ücretli abonelik eklentileri 9

Content for Money eklentisi, seçilen içeriği kısa kodlarla sarmanızı ve ziyaretçilerin içeriği görmek için ödeme yapmasını talep eder. İçerik için ödeme yapan ziyaretçileri yalnızca bir kez bu içeriğe ulaşabiliyor. Daha sonra tekrar içeriğe dönecek olursa, kilitli içerik mesajı bir kez daha karşılanacaktır. Ayrıca eklenti PayPal desteği sunuyor. NOT: Bu eklenti  3 yıldır güncellenmedi fakat bir sorun olacağını sanmıyorum.

Social Locker & Content Locker – Locker Cat

Wordpress için ücretli abonelik eklentileri 10

Social Locker & Content Locker eklentisi kısa kodlar yardımı ile içeriğinizi gizlemenizi sağlar. Bu içeriklerin görüntülenmesi için sosyal medya sitelerinde paylaşılması gerekir.

WP Private Content Plus

Wordpress için ücretli abonelik eklentileri 11

WP Private Content Plus, önemli site içeriklerinizi misafirler, üyeler, belirli kullanıcı grupları veya seçilen kullanıcı gruplarından gizlemenizi sağlar. Bu eklenti, yayınlar, sayfalar, özel yazı tipleri, gezinme menüleri, araçlar ve eklentilere ilişkin içerik kısıtlamalarını da desteklemektedir.

Content Freeze

Wordpress için ücretli abonelik eklentileri 12

Content Freeze eklentisi bir yöneticinin sitenin düzenlenmekte olan herhangi bir bölümünü engellemesi için siteyi ‘kilitlemesine’ olanak tanır. Kullanıcılar siteyi ziyaret edebilir, ancak izniniz olmadan herhangi bir değişiklik yapılamaz. Kilitlenmiş olan içeriği yalnızca içeriği kilitleyen yönetici oturum açabilir ve diğer tüm kullanıcılar (diğer yöneticiler dahil) geçici olarak erişimi engellenir. Giriş yapmaya çalıştıklarında, sitenin şu anda kilitlendiğini ve bu nedenle şu anda giriş yapamayacaklarını belirten bir mesaj görürler.

2 Yorumlar

 1. merhaba,
  içeriğin bir kısmını ücretli okuma özelliği olan bir site yapmak ve ödemeyi de kredi kartı ile almak için yukarıda tavsiye ettiğiniz sistemlerden hangisi uygundur.
  diğer bir şekilde sormak gerekir ise,
  woocommerce ile birlikte çalışan bir gazete veya dergi teması kullanırsam içeriğin bir kısmını ücretli yapmak ve kredi kartı ile ödeme almak mümkün müdür.

  bu konuda tavsiyeleriniz neler olabilir…

  yardımlarınız için peşinen teşekkür ederim.

  kolay gelsin

  rıfat

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz