WordPress sitenize Google forms nasıl eklenir?

2
69
wordpress sitenize google forms nasıl eklenir

WordPress sitenize Google forms eklemek farklı form eklentilerini kullanmanızı engeller. Böylece hiçbir eklenti kullanmadan kolayca sitenize Google forms ekleyebilirsiniz. Wordpress sitenizde veya bloğunuzda bir forma gerek duyduğunuzda bir çok eklenti bulabilirsiniz. WordPress eklentileri her zaman ihtiyacımızı karşılar. Bazen de kullanım amacı açısından Google Formları kullanmak isteyebilirsiniz. Bu yazımda sizlere nasıl WordPress blog veya sitenize Google formları ekleyebilirsiniz konusu hakkında bilgi vereceğim. Öncelikle Google Forms ve WordPress eklentileri arasındaki farka bakalım.

Google Forms ve WordPress Form Eklentileri

[su_divider top=”no” divider_color=”#dedede” size=”5″][/su_divider]

Madem güzel eklentiler var neden Google Forms kullanalım diyebilirsiniz. Evet, sonuna kadar haklısınız… WordPress form eklentileri oldukça kolay şekilde sitenize entegre edilebilir. Bu formlar sayesinde ödeme kabul edebilir, kişisel bilgileri temin edebilir, kullanıcı kaydı oluşturabilir ve daha bir çok şey yapabilirsiniz. Bu WordPress form eklentilerinin ve Google Form’un genel kullanım amaçlarıdır. Öyle ki bunun için illaki bir eklenti kullanmak isterseniz buradaki eklentiyi deneyebilirsiniz.

Bazı özel durumlarda diğer web sitelerinde, e-posta listenizde veya platformlarda bir form paylaşma ihtiyacınız olur. Bu durumda sitenizde WordPress form eklentisi ile oluşturduğunuz formu paylaşması zor olur. Bir link verip hallederim diyebilirsiniz. Ancak emin olun form gibi olmayacaktır. Muhattabınız açısından form olması önemlidir. Bu gibi durumlarda sitenizde kullandığınız Google Form’u kullanabilirsiniz. Bu sayede veriler için yeni bir dosya açılması gerekmez. Siteniz üzerindeki Google Form girdileri nereye kayıt oluyorsa aynı şekilde aynı yere kayıt edilir. Bu kısa giriş bilgisinden sonra bakalım sitemize Google Form’u nasıl ekleyebiliriz.

WordPress sitenize Google forms ekleme

[su_divider top=”no” divider_color=”#dedede” size=”5″][/su_divider]

Öncelikle Google Form sistemini kullanabilmemiz için bir gmail hesabınızın olması gerekiyor. Merak etmeyin yoksa hemen kayıt olabilirsiniz. Google hesabınızın olduğunu varsayarak devam ediyorum. Google Formlar için buradan siteye ulaşıyoruz. Karşınıza çıkan sayfada Google Formlar’a Git yazan butona basıyorsunuz. Sizi giriş sayfasına yönlendirecek. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak giriş yapın.

Giriş işleminden sonra sizi form oluşturma sayfasına yönlendirecek. Google Formlar’da yeni bir form oluşturmak oldukça basittir. Önce bir form başlığı, açıklama girmeniz gerekir ve ardından form alanlarınızı eklemeye başlayabilirsiniz. Giriş kısmında size Google Formlar hakkında bir tur atmak için davet linki göreceksiniz. Dilerseniz olayı daha iyi anlamak için bu linke tıklayarak kısa bir tur atabilirsiniz. Google’ın teknolojisi, sorduğunuz soruna dayalı doğru form alanını otomatik olarak seçer. Eğer olurda yanlış olanı seçerse siz manuel olarak seçebilirsiniz.

Wordpress sitenize Google forms nasıl eklenir?

Yukarıdaki resimde gösterdiğim ayarlar kısmından dilediğiniz bir form temasını seçebilirsiniz. Google Forms size bir çok tema seçeneği sunar. Size uygun olanı seçin ve formunuzu tamamlayın. Formunuzu tamamladıktan sonra sağ köşede gönder butonu olacak. O butona tıklayın ve formunuzun kodunu görüntüleyin. Google Forms kodunuzu kopyalayın ve WordPress sitenizin arayüzüne gelin. Sitenizin neresine eklemek istiyorsanız o kısmı açın. Mesela iletişim sayfasına ekleyelim. Aşağıdaki resimde gösterdiğim gibi sayfamızı açalım. Bu kısımda text yani sağ üst köşede metin yazan yere tıklayın. Kodunuzu bu kısma yapıştırın. Ön izlemesini yapın ve yayınlayın.

Wordpress sitenize Google forms nasıl eklenir?Google Forms kullanıma hazırdır. Aynı şekilde Google Forms panelinize girerek verilerinizi takip edip görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca Google Forms kodunuzu aldığınız bölümden Google Forms linkide alabilirsiniz. Böylece kullanıcılara direkt olarak formu sunabilirsiniz.

Office 2016

WordPress sitenize Google forms eklemek farklı form eklentilerini kullanmanızı engeller. Böylece hiçbir eklenti kullanmadan kolayca sitenize Google forms ekleyebilirsiniz. Wordpress sitenizde veya bloğunuzda bir forma gerek duyduğunuzda bir çok eklenti bulabilirsiniz. WordPress eklentileri her zaman ihtiyacımızı karşılar. Bazen de kullanım amacı açısından Google Formları kullanmak isteyebilirsiniz. Bu yazımda sizlere nasıl WordPress blog veya sitenize Google formları ekleyebilirsiniz konusu hakkında bilgi vereceğim. Öncelikle Google Forms ve WordPress eklentileri arasındaki farka bakalım. Google Forms ve WordPress Form Eklentileri [su_divider top="no" divider_color="#dedede" size="5"][/su_divider] Madem güzel eklentiler var neden Google Forms kullanalım diyebilirsiniz. Evet, sonuna kadar haklısınız... WordPress form eklentileri oldukça kolay şekilde sitenize entegre…
WordPress sitenize Google forms eklemek farklı form eklentilerini kullanmanızı engeller. Böylece hiçbir eklenti kullanmadan kolayca sitenize Google forms ekleyebilirsiniz.
Kolay Kurulum
Eklenti Gerektirmemesi

WordPress sitenize Google forms eklemek farklı form eklentilerini kullanmanızı engeller. Böylece hiçbir eklenti kullanmadan kolayca sitenize Google forms ekleyebilirsiniz.

2 Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz