Wordpress Eklentileri

WordPress yazılarınıza renkli arabaşlıklar ekleyin

WordPress’in gerek eklenti gerekse kişiselleştirebilirlik açısından oldukça iyi sonuçlar verdiğini birçok makalemde belirtmiştim. Özellikle yazılarımda kullandığım mavi arkaplanlı başlıklar için sizlerden gelen sorular neticesinde videolu bir anlatım hazırlayarak wordpress yazılarınıza nasıl renkli başlıklar ekleyebileceğinizi anlattım.

Visual Editor Custom Buttons Eklentisi

Bu eklenti ile sadece başlıklar değil, kutular ya da daha farklı materyalleri yazılarınızda kullanabilirsiniz. Tek bir tıklamayla istediğiniz özelliği yazınıza ekleyebilirsiniz. Eklenti içerisinde sınırsız sayıda buton oluşturup her bir butonu yazınızda kullanabilirsiniz. Eklentiyi buradan indirerek kurulumunu yapıyoruz ve kullanım için aşağıdaki videoyu izliyoruz.

Benim kullandığım kodlar aşağıdakilerdir siz dilerseniz renklerinde düzenleme yaparak kullanabilirsiniz.

 • background:#00acee; kısmı tablo arka plan rengidir.
 • border-left:6px solid #0193cb; kısmı tablonun solunda yer alan koyu çizgi kalınlığı rengidir.

İyi seyirler

Visual Editor Custom Buttons Eklentisi Nasıl Kullanılır?

Yazar Hakkında

Sadri Ercan

Wordpress,Seo,Blogging,Blogger ve Sosyal Medya konularında makaleler yazmakta ve Seo Danışmanlığı yapmaktayım.

15 Yorum

 • Blog yazarları arasında örnek alınacak birisiniz 🙂 WordPress dersleri ve wordpress eklentileri konusunda sıkıntı yaşayan birçok kişiyi size yönlendiriyorum

 • Eline sağlık reyiz, ne kadar güzel ve göze hitap etse de az eklenti kullanımında ısrarcıyım 🙂 Ama süper birşeymiş daha önceden de dikkatimi çekmişti ama temanın özelliğidir diye sormamıştım (sormuş ta olabilirim hatırlamıyorum 🙂 )
  Temaya manuel eklemem gerek bunu hatta yapayım size link çıkışı yapacağım 🙂

 • wordpresste makaleye renkli başlıklar ekleme konusundaki öğretici makaleniz için teşekkür ederim .eklentisiz nasıl yaparız desem cevaplar mısınız? Üstad gerçekten anlatımların yanıltıcı değil , fazlasıyla emek işi ve temiz bilgi dolu. iyi çalışmalar

 • Dediğiniz işlem aslında anlatımda var. Siz sadece kodu el ile ekleyeceksiniz. Css koduna anlatımda verdiğim kodu ekleyin. Yazı eklerken Metin editörü görünümüne geçin ve < div class="baslik">yazı başlığı< /div> şeklinde ekleyin.

 • Sadri Bey merhaba, bu renki başlık sistemini çok arıyordum paylaşımınız için teşekkür ederim. Ama şöyle sorunum oldu; önce gutenberg düzenleyici etkindi dediğiniz şekilde ayarlamaları yaptım ama gutenberg in hiçbir menüsünde ikon çıkmadı. Sonra klasik düzenleyiciyi aktifleştirdim bu sefer ikon çıktı ama başlıklarda herhangi bir renklendirme işlemi olmadı. Kullandığım tema newspaper 8.5 acaba tema ile alakalı olabilirmi?

  • Kullandığınız temanın Additional Css yani ek css ayarı varsa , css kodlarını o kısma ekleyiniz.

 • Değetli sadri kardeşim ismim mustafa
  Amatör olarak kendi sayfamı kendim hazırlamaya çalışıyorum.
  Eskiden front pagede hazırlıyordum. Şimdi wordpresste yeniliyorum. Sıkıntım şu: woocommercede hazırladığım ürünleri istediğim sayfada görüntülemekte sıkıntı çekiyorum. Aslında shortcod ile ekliyırum oda iç açıcı olmuyor. Mesela ürün kategorisi menüler bölümünde görünse direkt olarak menüye eklemek işimi halledecek fakat menü bölümünde ürün kategorileti yok. Product categorie gibi proğramlar var onlarda bağımsız. Visual composer in çeşitleti var. Bana bu konuda bir eklenti tavsiye ederseniz çok memnun ve müteşekkir olurum. Hizmetiniz daim kazancınız bol bedeniniz afiyette olsun inşallah

Yorum yapmak ister misin?

Pin It on Pinterest