Wordpress Eklentileri

WordPress yedekleme eklentileri

wordpress-yedekleme

WordPress yedekleme konusunda kullanabileceğiniz çok çeşitli eklentiler bulunmaktadır. Bu eklentilerden en popüler olanlarına bu makalede yer verdim.

Düzenli olarak yedek almak web siteniz için son derece önemlidir. Hacker saldırıları, hosting kaynaklı arızalar yada herhangi bir sebepten dolayı siteniz zarar gördüğünde, zararı telafi etmenin en iyi yolu yedeği geri yüklemektir.

Bazı hosting firmaları günlük,haftalık yada aylık olarak sitenizin yedeğini almaktadırlar. Fakat bazen görüyoruz ki hosting firmalarının sunucularında meydana gelen arızalar yedekleri kullanılmaz hale getirebiliyor. Bu yüzden, kendi yedeğinizi kendinizin alması çok önemlidir.

Yedekler sadece sitenizi geri getirmek için değil, taşıma işlemleri için de son derece gereklidir. Bu yüzden wordpress sistemleri için, en iyi  7 wordpress yedek alma ve geri yükleme eklentisini tanıtacağım.

WordPress yedekleme eklentileri

VaultPress

vaultpress wordpress eklentisi

Vaultpress wordpress yedekleme eklentisi, wordpress kurucularından olan Matt Mullenweg tarafından geliştirilen en iyi yedekleme ve geri yükleme eklentisidir. Farklı plan ve ücretlerle sunulan bir abonelik hizmeti olan ile aylık 5$ gibi uygun fiyatlarla yedekleme paketlerinden satın alabilirsiniz.

BackupBuddy

backubuddy wordpress eklentisi

Backupbuddy wordpress yedekleme eklentisi en popüler olan premium yedek alma eklentilerinden birisidir. Günlük, haftalık yada aylık yedekleme zamanlamaları oluşturarak otomatik yedek alabilirsiniz. Oluşturduğunuz yedekleri Dropbox, Amazon S3, Ftp, Rackspace cloud, Stash (kendi cloud servisleri) gibi alanlarda depolama yapabilirsiniz.

BackWpup

backwpup wordpress yedekleme eklentisi

Backwpup wordpress yedekleme eklentisi ücretsiz bir eklenti olmakla birlikte Dropbox, Amazon S3, Rackspace gibi alanlara yedeğinizi depolayabilme imkanı sunuyor. Dilerseniz ftpye kaydedebilir, email olarak gönderebilir yada bilgisayarınıza da kaydedebilirsiniz. Kullanımı son derece kolay olan bu eklenti ile zamanlanmış yedeklemeler de oluşturabilirsiniz.

Backupwordpress

backupwordpress wordpress yedekleme eklentisi

Backupwordpress yedekleme eklentisi, otomatik zamanlanmış yedekleme imkanı sunan ücretsiz bir eklentidir. eklenti size database ve dosyalar için farklı zamanlarda yedek alabilme imkanı sunuyor. Eklentinin ücretsiz sürümünde yedeklerinizi cloud gibi hesaplara kaydedemiyorsunuz. Dropbox, Google Drive, FTP gibi depolama alanları için eklentinin ücretli sürümünü kullanmalısınız.

UpdraftPlus

updraftplus wordpress yedekleme eklentisi

Updraftplus wordpress yedekleme eklentisi sitenizin komple yedeğini almanızı ve ister bilgisayarınıza isterseniz de cloud hesabınıza kaydetmenizi sağlıyor. Updraftplus wordpress eklentisi videolu anlatım konusunu inceleyiniz.

Duplicator

duplicator wordpress yedekleme eklentisi

Duplicator siteniz için detaylı bir  yedekleme eklentisidir. Eklentinin en büyük özelliği sitenizi kolayca taşımanızı sağlıyor. Duplicator eklentisi ile site taşıma konusu size oldukça faydalı olacaktır.

Wp-Db-Backup

wp-db-backup wordpress yedekleme eklentisi

2 milyondan fazla indirilme sayısıyla en popüler yedekleme eklentileri arasında yer alan wp-db-backup wordpress yedekleme eklentisinin tek kötü yanı ise sadece database yedeklemesi yapmasıdır.

BackupGuard

backupguard wordpress yedekleme eklentisi

Backupguard wordpress yedekleme eklentisi yedek alma, yedeği geri yükleme, taşıma gibi işlemleri gerçekleştirebilen kullanışlı bir eklentidir. İster komple site yedeğinizi isterseniz sadece database yedeğinizi almanıza imkan tanır.

Backupguard Eklentisinin Bazı Özellikleri

  • Sınırsız backup oluşturabilme
  • İster sadece dosyalar, ister komple istersenizde sadece database yedeği alabilme
  • Sınırsız yedek geri yükleme işlemi
  • Yedeği download edebilme
  • Yedek dosyasını yükleyerek geri yükleyebilme
  • Yedekleme işlemini iptal edebilme
  • Yedek görüntüleme, silme , düzenleme
  • Yedekleme özellşetirebilme

Bunların dışında farklı wordpress yedekleme eklentileri de bulunmaktadır. Fakat en popüler olanları bahsettiğim eklentilerdir. Daha fazla yedekleme eklentisi için buraya bakabilirsiniz. Ayrıca Sitenizi hızlandıracak 10 wordpress eklentisi ile sitenizin hızını artırabilirsiniz.

Yorum yapmak ister misin?

bitcoin satın al

Pin It on Pinterest