wordpress yorum bildirim sistemi ile kullanıcılara mail gönderimi

6
359
wordpress yorum bildirim sistemi-2

wordPress yorum bildirim sistemi sadece yöneticilere yeni yorumlardan dolayı eposta ile bildirim yapmaktadır. Yorumlar, birçok blogda tartışma ve kullanıcı katılımını artırır. WordPress, kullanıcılara yorum etkinliği hakkında bilgi verme konusunda biraz zayıftır. Kullanıcı yorum yapıp onayladığında varsayılan olarak herhangi bir onay bildirim maili gönderilmez. Bu makalede, WordPress yorum bildirim e-postalarını daha iyi nasıl yönetebileceğimizi öğreneceğiz.

wordPress yorum bildirim sistemi niçin önemlidir?

[su_divider top=”no” divider_color=”#dedede” size=”5″][/su_divider]

Yorumlar, birçok WordPress web sitesinde, özellikle haber sitelerinde ve bloglarda önemli bir etkinliktir. Daha fazla yorum, daha fazla sayfa izlemesi ve nihai olarak daha fazla gelirle sonuçlanan daha katılımlı bir kitle demektir.

Bununla birlikte, varsayılan WordPress yorum sistemi oldukça sınırlıdır. Yorum bildirimlerini yalnızca site yöneticilerine ve makale yazarlarına gönderir. Bunun dışında, diğer kullanıcıların yeni yorumlarla bildirimde bulunulması için bir seçenek yok.

WordPress Varsayılan Yorum Bildirim Seçenekleri

Varsayılan olarak, WordPress’in yorum yapan kişilere bildirim gönderme seçeneği yoktur. Sadece, yeni bir yorum yayınlandığında ve denetleme için bir yorum yapıldığında size e-posta bildirimleri gönderme seçeneği vardır.

wordpress yorum bildirim sistemi

Her iki bildirim de site yöneticilerine gönderilir. WordPress ayrıca yazarın yeni yorumları hakkında bir e-posta bildirimi gönderir.

Yorumlar Onaylandığında Kullanıcılara Bildirim Gönderme

[su_divider top=”no” divider_color=”#dedede” size=”5″][/su_divider]

Kullanıcılar yorumlarının onaylanıp onaylanmadığını bilmiyorlar. Yorum yaptıklarında yorumlarının denetlenmeyi beklediğini görüyorlar. Bu kullanıcıların birçoğu web sitenize hiç geri dönmez ve yorumlarını onayladığınızı veya yanıtladığınızı dahi bilmez.

Comment Approved eklentisi yorum yapanlara yorumlarının onaylanıp onaylanmadığı hakkında eposta bildirimleri göndererek haberdar eder.

Commen Approved Eklentisi Kurulum Ve Kullanımı

wordpress yorum bildirim sistemi

Comment Approved eklentisini indirerek kurulumunu yapıyoruz. Eklenti kurulumu konusunda bilginiz yok ise WordPress’te eklenti nasıl kurulur konusuna bakabilirsiniz.

Comment Approved Eklenti Ayarları

Eklenti kurulumunu yapıp aktifleştirdikten sonra Ayarlar -> Comment Approved menüsüne giriyoruz.

Aşağıdaki gibi gerekli ayarları yaptıktan sonra Save butonu ile kaydediyoruz.

wordpress yorum bildirim sistemi

Böylece ziyaretçi her yeni yorum yaptığında yorumu onaylandığında eposta ile bildirim alacaktır.

 

6 Yorumlar

  1. Çok teşekkür ederim sadri abi. Bende tamda yorum bildirim eklentileri arıyordum. Blogunu yaklaşık olarak 1 sene boyunca takip ediyorum. Allah razı olsun.

  2. Slm hocam ben yazınızı okudum. Çok beğendim emeğinize sağlık bu değerli bilgiler için. Ben galiba bir yerde hata yapıyorum hocam wp ayarlardan>> Genel sekmesi altında önce e-mail yazdım. Hotmail adresi bu arada..! Daha sonra sizin dediğiniz gibi Comment Approved eklentisini indirip kurdum..! deneme yaptığımda bildirim gelmiyor. Smtp ayarı yapmadım. Çünkü kendime ait olan Hotmaile bildirim gelmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

  3. wordpress sitelerinde yazılar kısmında standart “E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir” yazısı var. Ben o yazıyı değiştirmek istiyorum. Başka birşey yazmak istiyorum. Ama tüm ftp de dolaştım. Hangi dosyada yazdığını bulamadım. Tema dosyalarının hiçbirinde yok bundan eminim. Bunun hangi dizinde olduğunu bilen varsa lütfen söylesin. Yada yorum bölümündeki sadece bu tür yazıları değiştirebileceğim eklentide olur. Tek derdim o yazıyı değiştirmek. Sağ olun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz