Wp user avatar ile kendi belirlediğiniz avatarlari kullanın

0
210

Wp user avatar ister kendinizin isterseniz de yazarlarınızın istedikleri avatarları yüklemeleri ve kullanmalarını sağlayan oldukça kullanışlı bir eklentidir. WordPress, Gravatar’a yüklediğimiz özel avatarları kullanmamızı sağlar. Gravatar görüntüleri hesaplarımıza atanır ve tüm web sitelerinde bu avatar kullanılır. Peki biz kendi wordpress bloğumuzda gravatar resmi yerine kendi belirleyeceğimiz bir resmi nasıl kullanacağız?

Kullanıcıların kendi avatarlarını eklemesine izin vermek, web siteleri için hesaplarını kişiselleştirmelerine ve Gravatarları yoksa varsayılandan farklı bir avatar kullanmalarına izin vermek oldukça faydalıdır.
Kullanıcıların Gravatarlarını web siteniz için değiştirmelerine izin vermenin en kolay yolu, WP Kullanıcı Avatarı ( wp user avatar ) gibi bir eklenti kullanmaktır. Bu eklenti 200.000 ‘in üzerinde aktif yüklemeye ve 4.5 / 5 derecesine sahiptir.

Wp User Avatar Nedir? Nasıl Kullanılır?

wp user avatar

Wp User Avatar wordpress eklentisi , medya kütüphanenize avatar olarak yüklenen herhangi bir fotoğrafı kullanmanızı sağlar. Varsayılan avatarı değiştirebilir ve yazarların yada abonelerin kendi avatarlarını yüklemelerine izin verebilirsiniz. Dosya boyutlarını ve görüntü boyutlarını kontrol edebilirsiniz. Dosya türleri olarak JPG, PNG ve GIF destekler. Eklentiyi buradan indirdikten sonra kurulumunu yapıp aktifleştiriyoruz.

Eklentiyi aktifleştirdikten sonra sol menüde Avatars isminde yeni bir menü göreceğiz. Bu menü altından Settings tıklıyoruz.

Wp User Avatar Settings Sayfası

wp user avatar ayarlar

Bu sayfa içerisinde gerekli ayarlamaları kendimize göre yapıyoruz. Ben açıklamalarını alt kısımda Türkçe olarak sizin için yazıyorum.

  • Add avatar button to Visual Editor : Görsel Editöre Avatar Ekle Butonu ekle
  • Allow Contributors & Subscribers to upload avatars : Yazar ve abonelerin avatar yüklemesine izin ver.
  • Disable Gravatar and use only local avatars : Gravatar Özelliğini devredışı bırak ve sadece yüklenen avatarları kullan
  • Show Avatars : Avatarları Göster
  • G — Suitable for all audiences : Herkez için uygun avatar
  • PG — Possibly offensive, usually for audiences 13 and above : 13 yaş ve üzeri kişiler için uygun avatar
  • R — Intended for adult audiences above 17 : 17 yaşından büyük yetişkinlere uygun avatar
  • X — Even more mature than above : Daha çok yaşı büyük kişiler için uygun avatar
  • For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their e-mail address : Avatarı olmayan kişiler için belirli bir avatar gösterebilir yada yükleyebilirsiniz.

Bu kısımda belirli bir avatar yüklemek için altta belirttiğim yerden resmi seçebilirsiniz.

wp user avatar ayarlar2

Wp User Avatar Library Sayfası

wp user avatar library

Bu kısımda daha önce yüklemiş olduğunuz size özel avatarları görebilirsiniz. Yine bu kısımdan yüklenmiş avatarlardan seçim yapabilirsiniz.

Wp User Avatar İle Kişisel Avatar Yükleme

wp user avatar seçimi

Eğer kendi avatarınızı değiştirmek isterseniz yönetim paneli > kullanıcılar > profiliniz menüsü altından üst resimdeki gibi avatarınızı seçip yükleyebilirsiniz.

Wp User Avatar İle Yazı İçerisinde Avatar Gösterme

Avatarlarınızı yazılarınızın sonuna dilediğiniz gibi eklemenizde mümkün. Ve bunu yapmak oldukça basit. Yazı oluşturma sayfasında bulunan Avatar ikonuna tıklıyoruz.

wp user avatar yazıya ekleme

Açılan küçük pencereden hangi kullanıcıya ait avatar göstermek istersek o kullanıcı User Name kısmından seçiyoruz. Boyutunu ve hizlamayı da seçtikten sonra Yazıya Dahil Et tıklıyoruz.

wp user avatar yazıya ekleme 2

Avatarı yazı içerisinde dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. İster başta , ister ortada isterseniz de sonda. Avatar eklerken kullanıcı profiline link verebilir yada avatarın altında isim görünmesini sağlayabilirsiniz.

Tüm işlemler sonunda avatar görünümü aşağıdaki gibi olacaktır.

wp user avatar son

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz