Hızlı indekslenme için yüksek kaliteli ping siteleri

2
99

Ping siteleri web sitenizin yada bloğunuzun yeni içeriklerini, güncellemelerini arama motorlarına haber veren web siteleridir.

Ping Siteleri Nasıl Etki Eder?

[su_divider top=”no” divider_color=”#dedede” size=”5″][/su_divider]

Her blog sahibi yada yazarı eklediği içeriğin hemen indekslenerek arama motorlarına eklenmesini ister. Hızlı indekslenme rakiplerinizin karşısında sizi bir adım öne geçirmektedir. Elbette bu tek başına bir sıralama kriteri değildir. Fakat kaliteli bir içeriğin hızlıca indekslenmesi başka siteler tarafından size backlink verilmesini de hızlandırmaktadır.

İndekslenme  Nedir?

Arama motorlarının belirli periyodlar içerisinde sitenizi ziyaret ederek, gerek yeni gerekse eski içeriklerinizi tarayarak kaydetmesine ve arama sonuçlarına yansıtmasına indekslenme denilmektedir.

Hızlı İndekslenme Nedir?

Normal şartlarda herhangi bir işlem yapmasanız dahi arama botları belirli periyodlar ile web sitenizi ziyaret ederek güncel içerikleri kontrol eder, ve kaydeder. Fakat bu süreç 1 gün de olabilir, 1 hafta da olabilir. Bu süreci hızlandırarak ping servisleri aracılığıyla arama motorlarını sitenize çağırma işlemine hızlı indekslenme denilmektedir.

Ping Nedir?

Sitenizin yada bloğunuzun içeriğini güncellediğinizde yada yeni içerik eklediğinizde arama motorlarına haber vermeniz için gönderilen sinyal diyebiliriz.

Ping Gönderim Sitesi Ne Demektir?

Websitenizin yada bloğunuzun adresini yazarak ping gönderme işleminin gerçekleştirildiği web sitelerine ping gönderim siteleri denilmektedir.

Ping Siteleri Ne İşe Yarar?

Ping siteleri, arama motorlarına içeriğinizin güncellendiğini yada yeni bir içerik eklendiğini haber vererek, sitenizin yeni yada güncel içeriklerinin kısa bir zaman içerisinde indekslenmesini sağlar.

Ping Siteleri

Aşağıdaki ping sitelerinden dilediğiniz birine yada birkaçına web sitenizin yada bloğunuzun bilgilerini yazarak pingleme işlemi yapabilirsiniz.

 1. blogsearch.google.com
 2. pingomatic.com
 3. twingly.com
 4. mypagerank
 5. icerocket.com
 6. blo.gs
 7. bitacoras.com
 8. pingler.com
 9. feedshark.brainbliss.com
 10. pingmyblog.com
 11. weblogs.com
 12. ping.in
 13. googleping.com

2 Yorumlar

 1. Sadri bey merhaba,
  öncelikle paylaşmış olduğunuz ferah bilgilerden ötürü teşekkür ediyorum.
  iki sorum olacak; bu vermiş olduğunuz pingleme sitelerini tek seferde hepsini mi kullanmalıyız?
  ikincisi; bu işlemleri ne sıklıkla yapmalıyız mesela her gün yapsak banlanma ihtimalimiz var mı?
  Şimdiden teşekkürler.

  • Ping sitelerinin ister tamamını ister bir kısmını wordpress içerisine eklediğinizde her yazı yayınladığınızda yada güncellediğinizde otomatik olarak bu sitelere bağlanır ve haberdar eder. Bunun herhangi bir zararı yoktur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz