Blogger

Blogger için slider eklentisi : Revolution slider

Blogger için slider eklentisi arıyorsanız bu makalede anlatacağım muhteşem görünümlü ve özellikli slider eklentisini  mutlaka denemelisiniz.

Blogger için slider eklentisi

Slider eklemek hem görsel açıdan dikkat uyandıran hem de önemli konuları bir araya toplayan oldukça kullanışlı bir görsel sistemdir. WordPress için bu sistem hazır olarak eklentiler ile yapılabiliyorken Blogger platformunda ise sadece birkaç kod düzenlemesi ile eklemek mümkün.

Slider Demo  Slider İndir

Öncelikle Blogger hesabımıza giriş yaparak Sol menü içerisinden Şablon tıklayıp HTML’yi Düzenle seçiyoruz. Ve gelen kod ekranında <head> kodunun altına aşağıdaki kodları ekliyoruz.

Güncelleme (9-10-2016) : Google Drive sunucusu hata verdiği için header kısmına eklediğimiz kodlar çalışmamaktadır. Bu yüzden .js ve .css dosyalarını farklı bir yerde barındırmalısınız. Slider için tüm dosyaları üstteki butondan indirebilirsiniz.

blogger için slider eklentisi kod ekleme

Şablonu kaydet tıklayarak bu kısımdaki işlemi tamamlıyoruz. Yine sol menüden Yerleşim tıklıyoruz ve gelen ekrandan Gadget Ekle tıklayıp gelen Gadget seçenekleri içerisinden HTML / Javascript seçip kod kısmına aşağıdaki kodları ekliyoruz.
Üst kodlar içerisinde yer alan tüm resim ve yazıları kendinize göre düzenlemelisiniz.

NOT : Slider genişliği 600px olarak belirlenmiştir. eğer daha küçük yada büyük ebatlarda olmasını istiyorsanız, ilk kısımda anlattığım kod ekleme işlemi gibi aşağıdaki css kodunu <head> etiketinin altına ekleyin ve 600px yazan kısmı kendinize göre düzenleyin.

Blogger için internette birçok slider eklentisi bulunmaktadır. Fakat çok az miktarı gerçekten güzel görünüme sahiptir.

2 Yorum

  • Hocam Google drive’a yüklediğiniz kodlar çalışmadığından slider bozuk gözüküyor.

  • Google drive sunucusu hata veriyor. Dolayısıyla css ve js kodlarını başka bir yede barındırmak gerekiyor. Bunun için sliderin tüm dosyalarını makaleye ekledim.

Yorum yapmak ister misin?

bitcoin satın al

Pin It on Pinterest