Custom css eklentisi ile kolayca css kodlarını düzenleyin

1
118

Bazen kullandığımız tema yada eklentiler üzerinde görsel olarak düzenlemeler yapmak isteriz. Bu gibi durumlarda eklenti yada temanın ilgili css dosyasını açıp gerekli kodu bulup düzenleme yapmak biraz zahmetli olabiliyor.

Hele birde tema yada eklenti güncellemesi geldiğinde yaptığınız tüm değişikliklerin kaybolması durumunu göz önüne alırsak oldukça can sıkıcı olabiliyor.

custom_css

Bu konuyla ilgili olarak geliştirilmiş olan WordPress Custom Css eklentisi yardımımıza koşuyor. Eklentiyi yükledikten sonra eklentiye ait kod bölümüne istediğimiz css kodlarını yazıp kaydediyoruz. Artık tema yada eklenti güncellense bile değişiklikleriniz gitmeyecek, uzun uzun css dosyalarının içerisinde kod aramaya çalışmayacaksınız.

WordPress custom css eklentisi kurulum ve kullanımı

[su_divider top=”no” divider_color=”#dedede” size=”5″][/su_divider]

Eklentinin kurulumu standart wordpress eklenti kurulumu ile aynıdır. Eğer nasıl eklenti kurulacağını bilmiyorsanız  WordPress’te eklenti nasıl yüklenir? konusuna bakabilirsiniz. Eklentiyi buradan indirip kurulumunu yapıyoruz.

Kullanım için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

1 Yorum

  1. eklentiyi kurdum iki kod ekledim düzeldi 3. kodu ekliyorum işlem yapmıyor hiç bir değişiklik göstermiyor.Neden olabilir acaba ben style.css kodlarında değişiklik yapamıyorum diye bu eklentiyi yüklemiştim şimdide çalışmıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz