Twitterda otomatik follow ve unfollow yapmak

2
31

Twitterda otomatik follow ve unfollow yapmak artık herkez tarafından kullanılan bir yöntemdir. Twitter şüphesiz çoğu insanın günlük hayatında kullandığı sosyal mecralardan bir tanesidir. Gerçi son zamanlarda neredeyse sadece reklam mecrası oldu diyebilirim. Şahsen ben gün içerisinde çok çok fazla aktif olamıyorum çünkü çıkan reklamlar gerçekten çok sinir bozucu olabiliyor.

Takipçi Satan Sitelere İnanma!

[su_divider top=”no” divider_color=”#dedede” size=”5″][/su_divider]

Bazı kişilerin hesaplarına erişen reklam uygulamaları da otomatik reklam attığı için o da ayrı bir dert. bir sürü web sitesi var facebook yada twitter takipçi satan yada sattığını söyleyen. Aslında bahsedilen takipçilerin yarısından fazlası yumurta kafa dedikleri bot hesaplar yani gerçek kişi olmayan hesaplar. İşte herkez tutturmuş bir yolunu gidiyor. İnsanları kandırmak bu kadar kolay gibi görünse de artık kimse bunları yemiyor. Zaten r10.net gibi platformlardaki takipçi satın alma ve şikayet konularına bakarsan çoğu kişinin mağdur olduğunu görebilirsin.

Günlük 1000 Kişiyi Takip Edebilirsin

[su_divider top=”no” divider_color=”#dedede” size=”5″][/su_divider]

Aslında bu tarz sitelere hiç gerek kalmadan kendin günlük 1000 kişiyi takip ederek onlarında sizi takip etmesini sağlayabilirsin. Zaten artık herkez takip edeni takip ediyor. O yüzden 1000 kişi takip ettiğinizde en kötü ihtimalle 500-600 kişi size geri takip olarak dönecektir. Takip etmeyen kişileri de iki üç günde bir takip etmeyi bırakırsan hem takip ettiğin hemde takipçi sayın eşitlenmiş olur.

Opera yada chrome kullanabilirsin

[su_divider top=”no” divider_color=”#dedede” size=”5″][/su_divider]

Ben bu işlemler için opera kullanıyorum ama sen google chrome ile de yapabilirsin. Bunun için öncelikle kodların çalışmasını sağlayan konsolu açman gerekiyor.

Twitter sayfana giriş yap ve herhangi bir kişinin takipçilerine tıkla;

twitter otomatik takip

Açılan sayfada ekranın herhangi bir kısmına sağ tıklayarak öğeyi denetle tıkla;

twitter2

Açılan küçük pencerede üst kısımda yer alan 1 numaralı ok ile işaretlenmiş olan Console yazısına tıkla ve yine resimdeki 2 numaradaki gibi kod giriş alanını göreceksin. Bu kısma aşağıdaki kodları yapıştır ve enter tuşuna bas.

Benim sana tavsiyem kodları girmeden önce, örneğin 100 kişi takip edeceksen ortalama 100 kişiye ulaşıncaya kadar ekrandaki kaydırma çubuğunu aşağı doğru çek. Aşağı çektikçe takipçiler listelenecektir. Her 5 dakikada bir 150 kişi takip edersen daha iyi olur çünkü birden yüklendiğinde twitter bu işlemi engelliyor.

twitter3

Otomatik takip için kodlar;

__cnt__ = 0; jQuery('.stream span.button-text, span.follow-text').each(function (i, ele) { ele = jQuery(ele); if (ele.css('display') != 'block') { console.log('already following:', i); return; } setTimeout(function () { ele.click(); }, __cnt__++ * 500); });

Seni takip etmeyenleri takip listenden çıkartmak için ise kendi takip ettiğin kişilere tıkla ve açılan sayfada yine konsolu açarak alttaki kodları yazıp entere bas ve işlemin bitmesini bekle;

setInterval(function() { $(".FollowStatus").each(function(){ $(this).parents(".Grid-cell.u-size1of2.u-lg-size1of3.u-mb10").remove(); }); $("div:not(.not-following) > .user-actions-follow-button").click(); }, 20000); setInterval(function() { $(".Grid-cell.u-size1of2.u-lg-size1of3.u-mb10").remove(); }, 30000); setInterval(function() { window.scrollTo(0,document.body.scrollBottom); },5000); setInterval(function() { window.scrollTo(0,document.body.scrollHeight); },1000);

Bu şekilde günlük olarak 1000 kişiyi takip edebilirsin. Bu limit twitterin kendi belirlediği limittir.

2 Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz