Sosyal medya uzmanları için en iyi 10 pinterest aracı

0
150
Sosyal medya kullanımı

Sosyal medya kullanımı konusunda uzman derecede bilgiye sahipseniz bu makalemde bahsedeceğim Pinterest araçlarını mutlaka denemelisiniz.

Bildiğimiz gibi Pinterest görsel paylaşımlarının yapıldığı ve beğenildiği milyonlarca kullanıcısı olan oldukça popüler bir sosyal medya platformu.

Peki Pinterest üzerinden yeteri kadar takipçi kazanmak, popüler olmak için neler yapmak gerekir? Elbette dikkat çekici, farklı ve ilginç görseller paylaşarak.

Pinterest’i ister kurumsal, ister kişisel web sitelerinin tanıtımının yanı sıra yeni ürün,proje, etkinlik gibi olayların lanse edilmesi, tanıtılması için de kullanabilirsiniz.

Sosyal Medya Kullanımı ve Pinterest İçin En İyi Resim Oluşturma Araçları

[su_divider top=”no” divider_color=”#dedede” size=”5″][/su_divider]

Eğer Pinterest kullanıcısıysanız muhtemelen grafik tasarım programlarıyla azda olsa ilgileniyorsunuz demektir. Fakat herkesin illaki bir grafik programı kullanması gerekmiyor. Aynı işlevi sizin yerinize kolayca yapan onlarca araç bulunmakta.

Vereceğim online resim oluşturma araçları ile kolay ve hızlı bir şekilde yaratıcı resimler ortaya çıkartabilirsiniz.

PicMonkey

Pinterest üzerinde herhangi bir resim paylaşımı yapmak istediğinizde bu resmin beğenilmesi ve başkaları tarafından da paylaşılabilmesi için gerçekten paylaşmaya değer bir resim olması gerekiyor. Bu yüzden photoshop yerine benzer özellikleri online olarak size sunan Picmonkey sizin için biçilmiş kaftan.

Sosyal medya kullanımı picmonkey

Resim düzenleme, farklı efektler verme, yazı efektleri oluşturabilme gibi oldukça kullanışlı özellikleri bulunmaktadır.

Pinstamatic

Pinstamatic aracı ile birden fazla resmi tek bir resim üzerinde birleştirebilirsiniz. Dilerseniz infografik tarzında görseller de oluşturabilirsiniz.

Sosyal medya kullanımı pinstamatic

Piktochart

Pinterest üzerinde herhangi bir konu yada işiniz ile ilgili bir konuda infografik hazırlayarak paylaşabilirsiniz. Unutmayın, infografik tarzında hazırlanmış içerik ve görseller oldukça fazla paylaşım almaktadır. Piktochart aracının içerisindeki hazır template seçenekleri ile kolayca infografik oluşturabilirsiniz.

Sosyal medya kullanımı piktochart

Canva

Canva aracının içerisinde birbirinden farklı şablon tasarımları bulunmakta. Bu şablonlardan dilediğinizi seçip farklı boyutlarda kaliteli görseller oluşturabilirsiniz. Ayrıca Canva ile sadece resimler değil, broşürler, davetiyeler gibi farklı materyaller de oluşturabilirsiniz.

Sosyal medya kullanımı canva

Stencil

İnsanlar üzerinde yazılar yazan görselleri paylaşmayı severler. Stencil aracı ile resimlerinize birbirinden farklı efekt ve şekillerde yazılar yazabilirsiniz.

Sosyal medya kullanımı stencil

Pinterest Aktivitelerini İzleyebileceğiniz ve Takip Edebileceğiniz Araçlar

Buffer

Takipçilerinizin yada diğer kişilerin Pinterest üzerinde en aktif olduğu zamanlarda paylaşım yapmak oldukça faydalıdır. Aktivitenin fazla olduğu zamanların dışında yapılan paylaşımlar beklediğiniz kadar beğeni yada paylaşım almaz. Buffer aracı ile paylaşmak istediğiniz içerikleri zamanlayabilir böylece en aktif zamanlarda Pinleriniz paylaşılır. Dilerseniz daha önceki paylaşımlarınızı da Repin yapabilirsiniz.

Sosyal medya kullanımı buffer

Woobox

Woobox aracını Facebook sayfanıza eklediğinizde Pinterest üzerindeki paylaşımlarınızı gösteren bir sekme oluşur. böylece Facebook sayfanızı ziyaret edenler aynı zamanda Pinterest paylaşımlarınızı da görebilirler.

Sosyal medya kullanımı woobox

Pin Search

PinSearch , Pinterest üzerindeki herhangi bir resmi Google Resimler içerisinde aramanıza olanak sağlayan bir Google Chrome eklentisidir.

Sosyal medya kullanımı pinsearch

Pinterest Analytics

Pinterest Analytics aracı ile Pinterest üzerindeki hesabınıza ait paylaşımlar, aktiviteler , paylaşımlarınızın popülaritesi ve paylaşım oranı gibi grafiksel olarak datalar sunmaktadır.

Sosyal medya kullanımı pinterest_analytcis

ViralTag

ViralTag aracı tamamen bir otomasyon aracıdır. Pinterest, Facebook, Twitter, Tumblr için paylaşımlarınızı zamanlama özelliği ile Buffer aracına benzemektedir. Ayrıca ViralTag aracının tarayıcı eklentisi sayesinde herhangi bir resmi kolayca Pinterest üzerinde paylaşabilirsiniz.

Sosyal medya kullanımı viraltag

Sosyal medya kullanımı sitenize yada markanıza büyük katkı sağlamaktadır. Elbette her alanda olduğu gibi doğru ve etkili kullanmak gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz