Wordpress Eklentileri

WordPress için en iyi seo eklentileri nelerdir?

seo friendly images

WordPress için en iyi seo eklentileri denildiğinde benim için ilk sırada kesinlikle Yoast Seo gelmektedir. Çünkü farklı birçok eklentinin yapabileceği işi tek başına yapabilen en iyi ve ücretsiz wordpress seo eklentisidir. WordPress seo eklentileri sitenizde olmazsa olmaz eklentiler arasında ilk sırada yer almaktadır.Bu eklentilerin bazıları ücretli bazıları da ücretsiz, bazıları kolay kullanımlı bazıları da zordur. WordPress sitesi sahipleri bahsedeceğim eklentileri muhtemelen hali hazırda zaten kullanıyorlardır. Bu makale daha çok wordpress’te yeni olan arkadaşlarımız için.

WordPress için en iyi seo eklentileri

Yoast WordPress SEO Eklentisi

Wordpress için en iyi seo eklentileri

Yoast Seo wordpress için en iyi çoklu seo eklentisidir. İçerisinde sitenizin seo ayarlamaları için gerekli olan tüm detaylar ve düzenlemeler bulunmaktadır.

Yoast Seo wordpress eklentisi ile;

 • Anasayfa Meta açıklama ve meta kelime düzenleyebilme
 • Tekil yazılar için meta değerlerini belirleyebilme
 • Sosyal medya için Seo
 • Sitemap dosyası oluşturma
 • Robots.txt ve .htaccess için düzenleme yapabilme
 • Websitenizin indekslenme kriterlerini düzenleyebilme

gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

[mks_highlight color=”#ededed”]İlgini Çekebilir : Robots.txt dosyası nasıl oluşturulur? [/mks_highlight]

Eklentiyi buradan indirebilirsiniz. Ayrıca Yoast seo için daha önceden oluşturmuş olduğum Yoast Seo ayarları detaylı anlatım kılavuzu size yardımcı olacaktır.

Broken link checker

broken link checker wordpress eklentisi

Broken link checker eklentisi sitenizdeki tüm linkleri analiz ederek, çalışmayan yada yanış yönlendirilmiş, çalışmayan linkleri tespit ederek size rapor halinde sunar. Broken link checker eklentisini buradan indirerek kurulumunu yapabilir ve daha önce yazdığım Broken link checker wordpress eklentisi nasıl kullanılır konulu makaleden kullanım konusunda bilgi alabilirsiniz.

SEO Smart Link WordPress Eklentisi

seo smart link

Seo smart link wordpress eklentisi ile istediğiniz kelimelerden yazılarınıza link verebilirsiniz.İç linkleme on-page seo optimizasyonu için yararlıdır. Google Webmaster Tools aracı ile sitenize trafik getiren kelimeleri tespit ederek seo smart link eklentisi ile linkleme yapabilirsiniz. Seo smart link wordpress eklentisini buradan indirebilirsiniz.

SEO friendly Images

seo friendly images

Web sitenizdeki resimleri optimize ederek Google resim arama motorundan ciddi ölçüde hit elde edebilirsiniz. Seo friendly images wordpress eklentisi websitenizdeki resimlerin Eksik alt ve title etiketlerini tamamlayarak optimizasyon sağlar. Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.

Örneğin siz “resim14.jpeg” isimli bir resim dosyası yüklediğinizde bu resim dosyasına konu başlığını alt yada title etiketi olarak belirletebilirsiniz. Ayrıca mümkün olduğu kadar resim yüklemeden önce resimlerinize konu başlığınıza yakın isimler vermeye çalışın.

Sizinde önerebileceğiniz wordpress seo eklentileri varsa onları da konuya ekleyerek arşiv oluşturabiliriz.

2 Yorum

 • Merhabalar, All in one SEO’dan Yoast’a geçmek istiyorum.

  Hİçbir kayıp yaşamadan bu işlemi nasıl yapabilirim?

  Teşekkürler.

 • Öncelikle sitenizin database yedeğini alın. All in one seo eklentisini pasif duruma getirin. Yoast seo eklentisini yükleyin ve aktifleştirin. yoast seo menüsünden import & export seçeneğine tıklayın. Bu kısmda yer alan Import From All in One Seo seçeneğini seçin ve devam tıklayın. Kalıcı bağlantı ayarlarından eskiden kullandığınız bağlantı ayarlarınızın aynısını seçin ve kaydedin. Sitenizi genel olarak kontrol edin. Herhangi bir url problemi yoksa all in one seo eklentisini silebilirsiniz.

Yorum yapmak ister misin?

bitcoin satın al

Pin It on Pinterest