Kişisel blog nedir? Kişisel blog nasıl oluşturulur?

6
502

Kişisel blog son dönemin oldukça popüler blog türlerinden olmakla birlikte, farklı kişilerle etkileşime geçmenin en etkili yollarından birisidir.

kişisel blog1

İşin temelinden başlayarak ilerlemek en mantıklı hareket olacaktır. Dolayısıyla Blogging Nedir? Yeni Başlayanlar için blogging kılavuzu size konuyu tüm detaylarıyla anlatacaktır.
kişisel blog2

Kişisel blog, herhangi bir kişinin uzman olduğu yada uzmanlaşmaya çalıştığı alanlarda araştırmalara dayalı olarak belirli konu yada konularda makalelerini yayınladığı ve bloğuna genelde kendi ismini verdiği blog türleridir. Bir diğer tanımı ise kişinin farklı kategorilerde hobi yada bir uğraş olarak ister kendi yazdığı ister farklı platformlardan derlediği içerikleri yayınladığı, kendi ismini kullandığı bloglardır.
kişisel blog-nasil-olusturulur

Kişisel blog açmak aslında standart bir blog açmaktan ibarettir. Alt yapı seçimi, tema seçimi, içerik ve kategori seçimi tamamen bildiğimiz blog oluşturma mantığındadır. Blog oluşturma konusunda herhangi bir bilgiye sahip değil iseniz aşağıdaki makalelere göz atmanız yeterli olacaktır. Blog Açmak için Rehber
kişisel blog-icin-domain-secimi

Blogging konusunda fikir sahibi olduktan sonra,en önemli noktalardan birisi olan domain seçimi konusuna geçebiliriz. Domain seçiminde dikkat etmeniz gereken kriterlere ve püf noktalarına Blog açmak için domain seçimi nasıl olmalı konusuna bakıyoruz.Ayrıca domain seçiminde seo konusunda da hassas davranmamız gerekiyor. Bu yüzden Seo için domain seçimi bize yeterli olacaktır.
kişisel blog-icin-hosting-secimi

Domain seçimini yapıp satın aldıktan sonra dosyalarımızın barınacağı ve bloğumuzun yayın yapacağı sunucu için hosting paketlerinden satın alacağız. Elbette bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Çünkü kaliteli firma bulmak gerçekten çok çok zor. Tecrübeyle sabittir. Bu yüzden Hosting Seçimi Nasıl Olmalı konusuna bakıyoruz.
kişisel blog wordpress-kurulumu

Kişisel bloğumuzda altyapı olarak WordPress kullanacağız. Bu yüzden tek tıkla wordpress kurulumu yapıp. WordPress kurulumundan sonra yapılacak 8 ayar kısmınıda yapıp işlemi tamamlıyoruz. WordPress sisteminde yeniyseniz öncelikle WordPress kılavuzu : Yeni Başlayanlar İçin A’dan Z’ye WordPress ve WordPress’te eklenti nasıl yüklenir? hemen görsel anlatım sayesinde öğreniyor WordPress olmazsa olmaz 2016 eklentileri içerisinden gerekli olan eklentileri yüklüyoruz.
kişisel blog-seo-ayarlari

Kişisel blog oluşturulduktan sonra gerekli eklentilerin yüklenmesi ile birlikte Seo açısından altyapısı hazır hale gelir. Seo konusuna henüz yabancıysanız Seo Nedir? Başarılı bir seo için neler yapmak gerekir? konusunu incelemenizde fayda vardır. Öncelikle site için seo işlemlerini yaparak site içi optimizasyonu gerçekleştirmeliyiz. Ardından da site dışı seo çalışmalarını içeriklerimizi ekledikçe yapabiliriz.
kişisel blog-ilk-makale

Bloğumuzu açtık, kategori ve içeriklerimiz konusunda karar verdik. Şimdi sıra geldi ziyaretçilerimizi etkileyecek içerikleri oluşturmaya. Unutmayın etkili ve Seo uyumlu içerikleriniz yoksa sıralamalarda yükselmeniz ve ziyaretçilerinizi arttırmanız oldukça zordur.Bu yüzden içeriklerimizi kesinlikle Seo uyumlu olarak oluşturuyoruz. Bu konuda ise Seo uyumlu makale nasıl yazılır konusunu inceliyoruz.
kişisel blog-son-soz

Kişisel blog oluşturmak ile normal bir blog oluşturmak arasında çok ince bir çizgi vardır. Bazı kişisel blog sahibi arkadaşlar genel konulardan bahsederken, bazıları ise uzmanlaştığı konulardan bahsetmektedirler. Genelde baktığınızda kişisel blog sahipleri ilk etapta para kazanma amacı gütmeden blog hayatına başlarlar. İlerleyen zamanlarda duruma göre reklam yada tanıtım yazısı alabilirler. Ama her iki türde de amaç kesinlikle okuyucularınıza faydalı içerikler üretmek olmalı.
Unutmayın, blog yada web sitesi hangisi olursa olsun, eğer içeriklerinizi ve sitenizin tamamını ( tasarım,kategori vb) okuyucular için geliştirirseniz kazanan siz olursunuz.

Siz okuyucularınızı ne derece memnun ederseniz, arama motorlarının da size hakettiğiniz değeri vereceğinden emin olabilirsiniz. Ayrıca kişisel blog konusunda oldukça başarılı bulduğum bloglardan birisi olan Gökhan Tekin kardeşimin bloğuna da göz atabilirsiniz.

6 Yorumlar

  1. Son yıllarda sinema ve TV dizileri sayesinde yeniden gündeme gelen ve her dönem sevilerek dinlenilen Nostaljik Şarkıları, listeleyerek siz müzikseverlerin beğenisine sunuyoruz. Günümüz sanatçıları tarafından da başarıyla seslendirilen 60’lı, 70’liü 80’li, 90’lı yılların en sevilen nostaljik şarkılarını dilediğiniz zaman dinleyebilir ve indirebilirsiniz. Barış Manço, Selda Bağcan, Kamuran Akkor, Güzin ile Baha, Ayla Dikmen ve daha birçok sanatçının sevilen eserlerine bu başlık altından ulaşabilirsiniz.

    Url : https://muzikmp3indir.com/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz